Güncel

Bursa İnegöl’de Filistin’e dua gecesi

İnegöl Belediyesi, İsrail’in Filistin’de bir ayı aşkın süredir düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimiz için Filistin için dua gecesi düzenledi.

BURSA (İGFA) – 11 Kasım Cumartesi günü Bursa’nın İnegöl ilçesindeki OSB camisinde düzenlenen Filistin için dua gecesinde, yatsı namazının ardından Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, “Kudüs’ün İslam Alemi İçin Önemi” konulu konuşmasını yaptı.

Ayasofya Cami İmamı Hatibi Kurra Hafız Ferruh Muştuer, Filistin İçin Dua Gecesi’nde Kur’an tilaveti ve dualarıyla, Mevlidhan ve Kasidehan Mustafa Kaya ise kasideleri ve Mevlid Şerifleriyle Müslüman kardeşlerimizin sesi oldu.

Filistin için düzenlenen dua gecesinin ardından açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Masum insanların kanına ve gözyaşlarına sessiz kalmamak için Filistin için Dua Gecesi’nde bir araya geldik. Değerli hocalarımızın açıklamaları ve dualarıyla, dilimizle, kalbimizle kardeşlerimize kin beslemek, dualarımızla kardeşlerimize destek olmak istedik. Filistin’de yaşananlar adeta bir soykırımdır. Dünya sessiz kalsa da Türkiye sessiz kalmayacak. Ülkemiz, özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, her zaman zalimin karşısında, mazlumun yanında yer almaktadır. Bu gece başta Filistin olmak üzere tüm Müslüman coğrafyasındaki kardeşlerimiz için ellerimizi semaya açtık. Allah zalimlere fırsat vermesin. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. “Bütün Müslüman kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi.

İnegöllü vatandaşların katıldığı dua gecesi sonunda İnegöl Belediyesi helva ikramında bulundu.

Başa dön tuşu