Güncel

Bursa İnegöl’de Filistin için dua gecesi hazırlığı

İsrail’in Gazze’ye yönelik aralıksız saldırıları bir ayı aşkın süredir devam ediyor. İnegöl Belediyesi, Filistin için dua gecesi düzenleyeceğini duyurdu. Belediye Başkanı Alper Taban, masumların kan ve gözyaşlarına son vermek için ellerin semaya kaldırılacağı Dua Gecesi’ne tüm ilçe halkını davet etti.

BURSA (İGFA) – İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları 33 gündür aralıksız sürüyor. Her gün yüzlerce masum insanın hayatını kaybettiği, yüzlercesinin yaralandığı saldırılara dünya sessiz kalırken İnegöl Belediyesi, Filistin için Dua Gecesi düzenleyeceğini duyurdu.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Soykırımın işlendiği, insanlığın ölümünü izlediğimiz Filistin konusunda dünya sessiz kalıyor. Cumhurbaşkanımız ve devlet adamlarımız tüm diplomatik adımları atmak için çaba gösterirken, biz de masum insanların kanına ve gözyaşlarına sessiz kalmamak adına Filistin için Dua Gecesi düzenleme kararı aldık. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in hadislerinde de belirtildiği gibi; ‘Bir hata görürseniz elinizle düzeltmeye çalışın. Eğer bunu yapamıyorsanız dilinizle düzeltin. Bunu yapamıyorsanız kalbinizle eleştirin.’ Hadislere dayanarak; 11 Kasım Cumartesi akşamı yatsı namazını müteakip OSB Camimizde dilimizle ve kalbimizle katil İsrail’den nefret etmek, dualarımızla katil İsrail’i şikayet etmek için bir araya geleceğiz. “Filistin İçin Dua Gecesi adı altında düzenleyeceğimiz dua gecesine tüm ilçe halkını bekliyoruz” dedi.

PROGRAM İÇERİĞİ

Programın içeriği hakkında bilgi veren Başkan Taban, “Prof. Dr. Mehmet Emin Ay hocamız “Kudüs’ün İslam Dünyası Açısından Önemi” konulu ders verecek. “Hocamız Ayasofya Cami İmamı Hatibi Kurra Hafız Ferruh Muştuer, Kur’an tilaveti ve dualarıyla, Mevlidhan ve Kasidehan Mustafa Kaya kasideleri ve Mevlid Şerifleriyle Filistin için Dua Gecemizde sesimiz olacaktır.”

Başa dön tuşu