Güncel

Bursa İnegöl’de Başkan Taban mermerci esnafıyla buluştu

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Bursa’da inşaat sektörünün önemli parçalarından mermer atölyesi sahipleriyle bir araya gelerek sektörün ihtiyaçları konusunda istişarelerde bulundu.

BURSA (İGFA) – İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, hızla gelişen İnegöl’ün inşaat sektöründe önemli bir paya sahip olan mermer atölyelerinin sahipleriyle buluştu.

Sektörün sorunları ve ihtiyaçları konusunda istişarelerin yapıldığı toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger de hazır bulundu.

Toplantıda mermer atölyesi işletmecileri, atölye olarak daha verimli ve kaliteli hizmet verebilmek adına temel sorunları ve talepleri olduğunu belirterek, bu taleplerini sıraladılar.

Yapılan istişareler sonucunda bir dizi karar alınırken, ilk olarak atölyelerin merkez kampüste tutulması konusu görüşüldü. Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl’e yeni sanayi siteleri kazandırma çabalarının olduğunu hatırlatarak, burada mermercilere de iş olabileceğini belirtti. Aynı zamanda inşaatlarda kaçak ve kayıt dışı çalışmanın önlenmesi amacıyla polis ekiplerinin ruhsatı veya vergi belgesi olmayan çalışanlara yönelik şikayetler üzerine denetim yapması ve cezai işlem uygulaması gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı.

Başa dön tuşu