Güncel

Bursa Büyükşehirli karatecilerden 4 madalya

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları, Balıkesir’de düzenlenen Türkiye Umut, Gençler, U21 Karate Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerinde elde ettikleri sonuçlarla yüzleri güldürdü.

BURSA (İGFA) – Balıkesir Karesi Şehit Turgut Solak Spor Salonu’nda düzenlenen organizasyonda Bursa Büyükşehir Belediyespor karatecileri 4 madalya kazanırken, kulübün bir sporcusu da Avrupa Şampiyonası’nda mücadele etmek üzere Milli Takım’a girmeyi başardı. 55 ilden 1800’ün üzerinde sporcunun madalya için mücadele ettiği Türkiye Şampiyonası’nda, Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan Elif Güneş, U21 +68 kilo kategorisinde ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Büyük heyecanın yaşandığı organizasyonda Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan Zeynep Söylemez gençler +66 kilo kategorisinde üçüncü, U21 +84 kilo kategorisinde Umut Eren Gündoğ ve U21 kata kategorisinde Enes Sad Beşbadem üçüncü olmayı başardı. Şampiyonada kulübün bir diğer sporcusu Emir Buğra Gencan ise U21 84 kilo kategorisinde Türkiye beşincisi olarak Milli Takım seçimine katılmaya hak kazandı.

Türkiye Şampiyonası’nın ardından yapılan Milli Takım seçmeleri sonunda Emir Buğra Gencan tüm rakiplerini mağlup ederek Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek Milli Takım kadrosuna girmeyi başardı.

Başa dön tuşu