Güncel

Bülent Ersoy Masumlar Apartmanı’nı Alıyor

Bülent Ersoy Masumlar Apartmanını satın mı alıyor? Bülent Ersoy’dan Masumlar Apartmanı açıklaması

Bülent Ersoy Masumlar Apartmanı’nı Alıyor. Son zamanların en popüler dizilerinden Masumlar Apartmanı’nın çekildiği Apartmanı almak için ünlü sanatçı Diva harekete geçti. Birçok dizi ve filmde set olarak kullanılan son olarak Masumlar Apartmanı’nın çekildiği Beyoğlu’ndaki ‘Temel Apartman’ satışa çıkarılınca Bülent Ersoy apartmana talip oldu.

Final bölümüyle ekranlara gelmeye hazırlanan başrollerinde Ezgi Mola, Merve Dizdar ve Birkan Sokullu’nun yer aldığı Masumlar Apartmanı dizisinin apartmanı Temel apartmanı almak için Bülent Ersoy talip oldu. Bina için toplamda 7 milyon dolar yani 108 Milyon TL istendi. Masumlar Apartmanı dizisinin hayranı olan Bülent Ersoy binayı satın almak için görüşmelere başladı.

Söz konusu bina 100 sene önce Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid tarafından yaptırıldı. Yaklaşık 100 yıl önce padişahın, İstanbul’a getirtilen İtalyan müzisyenlerin konaklaması amacıyla yaptırmış olduğu binada İtalyan mimar ve mühendislerin ortak çalışması sonucu hazırlanmış. Binanın yapımında İtalya’dan getirtilen inşaat malzemeleri kullanılmış. Aynı zamanda 7 katlı binanın 190’ar metrekarelik 12 dairesi bulunmakta. Temel Apartman aynı zamanda İstanbul’da ilk kez asansör ve kalorifer kullanılan bina. Yani daire başı 9 milyon TL gibi bir fiyatlandırma söz konusu.

Masumlar Apartmanı dizisi TRT 1 ekranlarında yayınlanan psikolojik dram türündeki televizyon dizisidir. Dizinin başrollerinde Ezgi Mola, Merve Dizdar ve Birkan Sokullu yer almaktadır. Dizinin başarılı oyuncu kadrosunun yanı sıra senaryosu Gülseren Budaycıoğlu’nun Madalyonun İçi isimli romanından uyarlanmıştır. Dizide Neriman, Safiye, Gülben ve Han isimli dört kardeşin geçmişten gelen ailevi ve psikolojik sorunları anlatılmaktadır. Safiye isimli ablanın kardeşlerini annelerinin onun yetiştirdiği gibi yetiştirmek istemektedir. Fakat bu tavır hem onu hem de kardeşlerini fazlasıyla olumsuz etkiler. Aynı zamanda Naci geçmişten kalan bir sevgili olarak hayatına girip onu iyileştirmek ister. Masumlar Apartmanı dizisi Beyoğlu’nda bir apartman dairesinde çekilmektedir. 2 Hafta sonra final bölümü ile ekranlara gelecek olan dizinin izleyenleri her ne kadar final kararına üzülse de düşen reytingler ve biten senaryo sebebi ile dizi final yapıyor.

Başa dön tuşu