Teknoloji

Bu uygulamayı indirirseniz, WhatsApp hesabınızı silebilir

WhatsApp kısa süre önce kullanıcılarını, işlevselliğini büyük ölçüde taklit eden yasa dışı bir uygulama indirirlerse artık anlık mesajlaşma platformuna erişemeyecekleri konusunda uyardı. Dikkat bu uygulamayı indirirseniz, WhatsApp hesabınızı silebilir

WhatsApp kısa süre önce kullanıcılarını, işlevselliğini büyük ölçüde taklit eden yasa dışı bir uygulama indirirlerse artık anlık mesajlaşma platformuna erişemeyecekleri konusunda uyardı. Yıllar içinde internette WhatsApp’a benzer birçok uygulamanın ortaya çıktığı doğrudur. Resmi çevrimiçi mağazalarda bulunmasalar da, İnternet kullanıcıları tarafından kolayca erişilebilirler.

Meta şirketi bu nedenle resmi web sitesinde bir uyarı yayınladı. Bu sahte uygulamanın varlığını tespit ederse, hesabınızı kaybetme riskiniz vardır. Söz konusu uygulama, resmi platformda bulunmayan ve çok sayıda kullanıcıya hitap eden bazı mesajlaşma işlevlerini içermesine rağmen, WhatsApp’a çok benziyor. Bu özellikler geçen yazdan beri viral hale geldi. Hangi uygulamanın bu kadar tartışmalı olduğunu ve hangilerinin WhatsApp hesabınızı tehlikeye atabileceğini birlikte öğrenelim!

whatsapp-11.jpg

Bu uygulamayı indirirseniz, WhatsApp hesabınızı silebilir

İşte hesabınızı silinmesine kadar yol açacak bu ünlü uygulamaya “GB WhatsApp” deniyor. Aynı anda birden fazla görüntü paylaşma, otomatik yanıt gönderme veya bir mesajı okuma kanıtı kaldırma gibi bazı kullanıcıların sevdiği özelliklerle doludur.

Tüm bu özelliklerin resmi platformda bulunmadığını unutmayın. Bununla birlikte, çekici olmalarına rağmen, WhatsApp yüz milyonlarca kullanıcısını açıkça uyardı: Bu uygulamayı indirirlerse, önce WhatsApp’ta askıya alınacaklar. Ve eğer aktif oldukları ortaya çıkarsa ve tamamen kendi aleyhine kullanırlarsa, platformdan sonsuza kadar engellenebilir ve yasaklanabilirler.

“Uygulamada ‘geçici olarak engellenmiş’ bir hesabınız olduğuna dair bir mesaj alırsanız, muhtemelen resmi uygulama yerine WhatsApp’ın resmi olmayan bir sürümünü kullanıyorsunuzdur.” platform. Yetkililer devam ediyor: “Geçici olarak engellendikten sonra resmi uygulamaya dönmezseniz, hesabınız WhatsApp’tan kalıcı olarak yasaklanabilir.

conversation-sur-whatsapp.jpg

GB WhatsApp Google Play Store’da mevcut değil

Bu nedenle açıkça siyah beyaz olarak yazılmıştır: WhatsApp, cep telefonlarında bu uygulamadan yararlanan kullanıcıların hesaplarını silecektir. Google Play Store’da bulunmadığını bilmek. Gerçekten de, Android kullanıcıları, cihazlarına indirmek için resmi olmayan bir çevrimiçi mağazaya başvurdu. Bunu yapmak için de belirli güvenlik önlemlerini devre dışı bırakmak zorunda kaldıkları için risk aldılar.

“WhatsApp Plus, GB WhatsApp gibi resmi olmayan uygulamalar, WhatsApp’ın değiştirilmiş sürümleridir (…). Bu resmi olmayan uygulamalar üçüncü şahıslar tarafından geliştirilmiştir ve Hizmet Şartlarını ihlal eder. Yetkililer, güvenlik uygulamalarını doğrulayamadığımız için WhatsApp bu üçüncü taraf uygulamalarını desteklemiyor” dedi.

Buna ek olarak, son aylarda WhatsApp, kullanıcıların yıllar içinde talep ettiği çeşitli özelliklerin tanıtıldığını duyurdu: Bunlara, başladıktan sonra bir grup görüşmesine katılma yeteneği de dahildir. Ayrıca platform, uygulamanın gelecekte cep telefonu kullanılmadan da kullanılabileceğini duyuruyor. Pek çok kişinin merakla beklediği değişim!

Başa dön tuşu