Sağlık

Bu şikayetleriniz varsa kına yardımı ile kurtulabilirsiniz

Eski çağlardan bu günümüze kadar ulaşan mucizevi özellikte olan kına, birçok rahatsızlığın şifa kaynağı olarak bilinmektedir. Kınanın bildiğimiz faydalarının yanında, Cilt hastalıklarından iç hastalıklarına kadar birçok hastalığın şifa kaynağıdır.

Cilde faydası vardır: Birçok cilt hastalığına faydası olan kınanın nasır, egzama ve mantar gibi birçok cilt hastalıklarının şifa kaynağıdır. İçeriğinde bulunan zengin bileşikler sayesinde cildin ve deri hücrelerinin onarımını sağlar.

Saçlara fayda sağlar: Çok fazla dökülen ve yıpranmış saçlarına sahipseniz, kına sizler için doğal bir çözüm kaynağıdır. Güçsüz ve yıpranmış olan saçların onarımını sağlar, saça hacim kazandırır, saç dökülmesini minimum seviyeye indirir, güçlendirir ve saça parlaklık verir. Kepek karşıtıdır ve kızıl renginden dolayı birçok kişi saç boyası olarak tercih etmektedir.

Ayaklara faydası vardır: Uzun süren iş ve koşuşturmaca onların ardından saatlerce ayakkabı içerisinde kalan ayaklarımızda oluşan mantar ve nasır gibi hastalıklara çok iyi gelir. Ayak kokusunu azaltır, yara çıban gibi sorunlara da etki sağlar. Bütün gün üzerinde durduğumuz ayakların yorgunluğunu azaltır.

Ağrı kesici etki sağlar: Vücudun farklı yerlerindeki ağrıların giderilmesine fayda sağlar. Ağrılara iyi gelmesinin yanında yara ve yanıkların çabuk iyileşmesine de yardımcıdır

İltihap oluşumunu azaltır: Ağız içinde ve boğazda oluşan iltihaplara iyi gelir. Gargara şeklinde kullanılır, tedavi sürecinde fayda sağlar ve iltihapları kurutur.

Sivilce ve Aknelere karşı etkili: Sivilceli ve akneli bir cilde sahipseniz, ilaç kullanmadan önce doğal bir yöntem olan kınayı değerlendirebilirsiniz.

Psikoloji üzerinde olumlu etki sağlar: Kınanın kendi saf kokusu sinir sistemine etki ederek sinirlerin gevşeyip rahatlamasını sağlar.

Başa dön tuşu