Ekonomi

Bu Altcoin 14 Günde Yüzde 50 Kazandırdı! Kripto Piyasasının Yeni Gözdesi Ape Coin

Ape Coin’in (APE) fiyatı son 14 günde yaklaşık %50 arttı. Aynı zamanda şu anda trend olan kriptolardan biridir ve kripto yatırımcıları arasında daha popüler olmasını sağlar.

Kripto yatırımıyla ilgileniyorsanız, işte bu yüzden Ape Coin sizin için harika bir seçim olacaktır. Kripto para piyasasının yeni gözdesi Ape Coin nedir? Ape Coin geleceği ve neden yükseliyor merak ediyorsanız haber detayına dikkatli göz atmalısınız…

Ape Coin’in fiyatı son 14 günde yaklaşık %50 arttı. Ayrıca CoinGecko ve CoinMarketCap verilerine göre son birkaç haftanın en çok trend olan kripto paralarından biri. Bu demektir ki, biri 14 gün önce Ape Coin’e 1000 dolar yatırmış olsaydı, serveti şimdiye kadar 1500 dolara ulaşacaktı. Dolayısıyla, Ape Coin’e yatırım yapmanın şu anda kripto yatırımcıları için harika bir strateji gibi geldiğini söylemeye gerek yok. CoinGecko verilerine göre, Ape Coin’in fiyatı 17 Nisan’da 11,57 dolardan 28 Nisan’da 26 doların üzerine çıktı.

Ape Coin nedir?

Ape Coin, APE Ekosisteminde bir ERC-20 yönetişim ve yardımcı program belirtecidir. Yuga laboratuvarlarının Bored Ape Yacht Club’ından ilham alan merkezi olmayan bir projedir. Madeni para, APE Ekosisteminde kullanılmak üzere piyasaya sürüldü. Ape Coin şu anda CoinMarketCap’teki piyasa değerine göre en iyi kripto para birimleri listesinde 28. sırada. APE, ApeCoin DAO adlı merkezi olmayan özerk bir kuruluş tarafından yönetilmektedir. ApeDao, BAYC yaratıcısı Yuga Labs’tan ayrı olsa da, AP şirket tarafından BAYC ekosistemi ve gelecekteki Yuga ürünleri ve hizmetleri için birincil simge olarak benimsendi. Yuga Labs’e göre, Ape Coin sahipleri, DAO ve onun karar verme süreci üzerinde diğer bazı avantajlarla birlikte yönetim haklarına sahipler.

BAYC, bu yılın Mart ayında APE’yi piyasaya sürdü. Lansmanın ilk günlerinde, APE yaklaşık 8 dolardan işlem görüyordu. ApeCoin başlangıçta ücretsiz talep etme seçeneği ile BAYC NFT sahiplerine hava yoluyla bırakıldı. YugaLabs tarafından ApeCoin airdropu BAYC topluluğu üyelerine sürpriz oldu. CoinMarketCap’e göre, şu anda dolaşımda olan 277,5 milyon ile maksimum 1 milyar APE token arzı var. Mevcut ApeCoin fiyatı göz önüne alındığında, bu, tokene 4.02 milyar dolarlık bir piyasa değeri verir ve bu da onu küresel olarak 45. en büyük kripto yapar. Ape Coin’in sadece birkaç hafta önce piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında, tokenin öne çıkması dikkat çekicidir.

APE Coin Nasıl Yükseldi?

İlk olarak, Bored Ape Yacht Club ve Mutant Ape Yacht Club NFT sahiplerine sahiplik için bir ‘ödül’ olarak Ape Coin dağıtıldı. Orijinal Bored Apes sahipleri 10.094 jeton aldı ve bu da mevcut fiyatlarla 150.000 doların üzerine denk geliyor. APE tokenlerinin toplam %15’i NFT sahiplerine tahsis edilecek ve %47’si projeyi önümüzdeki yıllarda büyütmek için DAO’ya verilecek. Ape Coin’in halihazırda ürettiği medyanın ilgisi göz önüne alındığında, fiyat artmaya devam ederse, bu token 2022’de en iyi altcoinlerden biri olabilir. Tüm yeni token listelemelerinde olduğu gibi, fiyatın hala yapı oluşturması nedeniyle teknik analize dayalı güvenilir tahminler yapmak zordur. Genel olarak, ApeCoin’in birincil kullanım durumu, merkezi olmayan bir ödeme yöntemidir. Ape Coin’in ortak olmayı planladığı belirli projeler şu anda belirsiz olsa da, belirtecin çeşitli blok zinciri tabanlı oyunlarla entegre olabileceğine dair söylentiler var. Fortune.com tarafından belirtildiği gibi, ApeCoin’in ilk yatırımcılarından biri olan Animoca Brands’ın yaklaşmakta olan bir projesinin APE kullanması muhtemel görünüyor ve bu da token talebini artırmaya yardımcı oluyor.

Başa dön tuşu