Güncel

Bolu’da yaşayan 70 yaşındaki adam tuvalet deliğinden izleyerek mastürbasyon yaptı

Bolu’da tuvaletin kırık bölümünden çocukları izleyerek kendini tahrik edip masturbasyon yapan yaşlı şahıs gözaltına alındıktan hemen sonra serbest bırakılmıştı. Çocuklardan birinin ailesinin şikayet etmesi ile yaşlı adam hakkında yeniden soruşturma açıldı. Yaşlı adam önümüzdeki günlerde teşhir suretiyle cinsel taciz suçundan yeniden yargı önüne çıkacak.

Gelen bilgiye göre; Aşağısoku Mahallesi Atatürk Orman Parkı’nın tuvaletine giden bir çocuk, tuvalette oluşmuş olan kırıklardan birinin kendisini izlediğini fark etti. Cep telefonundan kendisini izleyen kişiyi kayıt altına alarak parkın güvenlik görevlisi Burhan Türk’ün yanına giderek kaydettiği görüntüleri izletti.

Gördüğü görüntüler karşısında şaşkına dönen Burhan Türk, şahsı yakalayabilmek için tuvalete gitti ancak 70 yaşındaki Ş.M.’nin olay yerinden kaçtığını gördü. Güvenlik görevlisi Burhan Türk, Ş.M.’nin yakalanması için durumu polis ekiplerine bildirdi.

10 gün boyunca takip etti

Olayın yaşanmasının ardından park içerisini gözlemleyen Burhan Türk, sabah saatlerinde Ş.M.’nin tuvaletin çevresinde dolaştığını fark etti. Burhan Türk Ş.M.’yi tuvalete girdiği zaman yakalamayı başardı. İkili arasında yaşanan bir arbedenin ardından güvenlik görevlilerinin ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri yönlendirildi. Ş.M. ifadesi alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü. Ailesinin daha önceden almış olduğu akli dengesi yerinde değil raporu sayesinde gerekli işlemlerin yapılmasının ardından Ş.M. serbet bırakıldı.

Aile suç duyurusunda bulundu

Tuvalette Ş.M. tarafından izlendiğini fark eden ve güvenlik görevlisine haber veren çocuğun ailesi, zanlının serbest bırakılmasının ardından Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Ailenin yaptığı suç duyurusunun ardından savcılık olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Raporda değişiklik yapıldı

Başlatılan soruşturma kapsamında Ş.M’nin sağlık raporunun yeniden alınması kararı verildi. Bolu İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde yeniden kontrolden geçem Ş.M. için akli dengesi kısmen yerinde değil raporu verildi.

Cinsel taciz suçu ile yargılandı

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Ş.M. hakkında iddia edilen suçlamalarla ilgili bilgi ve belgeleri inceleyerek sonuçlandırdı. Şahıs hakkında hatırladığı iddianameyi tamamlayan savcılık; şahsın teşhir suretiyle cinsel taciz suçundan yargılanması için tamamladığı iddianameyi Asliye Ceza Mahkemesine gönderdi. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi durumunda Ş.M.’nin yargılanmasına hemen başlanacak.

Başa dön tuşu