Güncel

BESOB yönetimine ‘protokol’ eğitimi

Bursa Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Bursa Esnaf ve Sanat Odaları Birliği’nin genel sekreter düzeyindeki yöneticilerine ‘Protokol Kuralları ve Kamu Uygulama Alanları’ konusunda eğitim verdi.

BURSA (İGFA) – Bursa Büyükşehir Belediyesi, kurum içi personele yönelik periyodik olarak düzenlediği eğitim faaliyetlerine Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni (BESOB) de dahil etti.

İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı tarafından BESOB genel sekreter düzeyindeki yöneticilere Kamuda Protokol Kuralları ve Uygulama Alanları Eğitimi verildi.

Eğitim programı öncesinde konuşan İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Mehmet Veysi Tutkun, Esnaf ve Sanatkarlar Odalarının ekonomik ve sosyal hayatta önemli bir yere sahip olduğunu hatırlattı. Ahilik kültürünün, meslek mensuplarının birbirleriyle ve halkla ilişkilerinde kültür, ahlak ve geleneklere uygun olarak dürüstlük, güven ve sağduyunun hakim kılınması konusunda önemli bir misyona sahip olduğunu kaydeden Tutkun, Büyükşehir Belediyesi olarak şunları kaydetti: eğitim konusunda destekleri devam edecek.

Kamuda Protokol Kuralları ve Uygulama Alanları başlıklı eğitimde sunum yapan Fatih Arslan, protokolün tanımı, rüçhan hakkı, protokolün uygulama alanları, düzen, nezaket, saygı ve çağdaşlık konularında bilgiler verdi. görgü kuralları.

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fahrettin Bilgit ise Büyükşehir Belediyesi’ne eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Başa dön tuşu