Spor

Beşiktaş’ın Genç Yıldızı Ersin Destanoğlu’na Dev Teklif

Beşiktaş’ın genç yıldızlarına Avrupa kulüpleri birer birer teklifte bulunuyor. Alman temsilcilerinden Frankfurt ile anlaşan Rıdvan Yılmaz’ın ardından Ersin Destanoğlu’na da Red Bull Salzburg’un talip olduğu öğrenildi.

Beşiktaş altyapısında yetişen ve A takımda başarılı performanslara imza atan genç yıldızlara birer birer teklif yağıyor. Bilindiği gibi Rıdvan Yılmaz Bundesliga ekiplerinden Eintracht Frankfurt ile anlaştı. Avusturya temsilcisi Red Bull Salzburg’un da Ersin Destenoğlu için devrede olduğu söyleniyor.

Beşiktaş altyapısından yetişen genç yetenekler Avrupa’nın dev kulüplerinin gözdesi olmaya devam ediyor. Siyah beyazlıların sol beki Rıdvan Yılmaz bilindiği gibi Bundesliga ekiplerinden ve son UEFA Avrupa Şampiyonu Entracht Frankfurt ile anlaştı. Bu transferden Beşiktaş’ın kasasına 6,5 milyon euro nakit para ve bir sonraki satıştan ise yüzde 20 yetiştirme payı girecek.

Şimdi ise yine altyapıdan yetişen bir başka genç yıldız Ersin Destanoğlu transfer haberleriyle gündemde. Avusturya’nın gözde kulüplerinden Red Bull Salzburg, Ersin transferi için Beşiktaş’ın kapısını çaldı. Red Bull Salzburg, genç kaleci için siyah beyazlı kulübe 6 milyon euro bonservis bedeli teklif etti. Beşiktaş’ın teklifi değerlendirdiği öğrenildi.

Dünya futbol kamuoyunda bilindiği gibi Red Bull Salzburg adeta bir futbolcu fabrikası gibi çalışıyor. Kadrosuna kattığı genç yetenekleri yetiştirerek bağlantılı oldukları Red Bull Leipzig kulübüne satan Salzburg, böylelikle büyük gelirler elde ediyor.

Beşiktaş A takımında geçtiğimiz sezon 41 kez sahaya çıkan Ersin Destanoğlu, kalesinde 55 gol görürken tam 12 maçı ise gol yemeden kapatmayı başardı.

Beşiktaş genç oyuncularına gelen bu tekliflerle ciddi bir gelir elde edecek. Öz kaynaklardan yetişen ve a takımda gösterdikleri performanslarla dünya kulüplerinin dikkatini çeken genç oyuncular, Beşiktaş’a bu güne kadar sahada gösterdikleri performansın yanında büyük bir maddi katkıda da bulunmuş olacak.

Başa dön tuşu