Ekonomi

Benzine Zam Geliyor

Son zamanlarda fiyatı sürekli yükselen benzine bir zam daha gelmesi bekleniyor. Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzinin pompa fiyatında 78 kuruş zam yapılacağı söyleniyor.

Son zamanlarda benzin sürekli zamlanan fiyatıyla gündemden düşmüyor. Şu sıralar 20 ile 21 lira arası fiyatlardan satılan benzine, bu gecen itibaren 78 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Böylelikle benzinin pompa fiyatı ortalama 21,5 lirayı bulacak.

Dünya genelinde brent petrol fiyatlarındaki istikrarsızlık akaryakıt fiyatlarını da yakından ilgilendiriyor. Brent petrole endeksli olarak benzinin ve motorinin fiyatı sürekli değişiyor. Gelen bilgilere göre, benzinin pompa fiyatına bu gece yarısından geçerli olmak üzere 78 kuruş daha zam yapılacak.

Daha önce akaryakıta gelen zamlar Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası EPGİS tarafından duyurulmaktaydı. Ancak üst üste gelen zamlar, özellikle de sosyal medya üzerinden halkın büyük tepkilerine neden oldu. Bu durum nedeniyle EPGİS’in zam haberlerini duyurması yasaklandı.

Son dönemlerde otomobil kullanıcıları, akaryakıt fiyatlarını istasyonlara gittiğinde öğrenebiliyor. Getirilen yasaklardan ötürü, akaryakıttaki zam haberleri, brent petrol fiyatı baz alınarak ancak eklenti şeklinde yayınlanabiliyor.

Başa dön tuşu