Güncel

Belediye başkanından muhtarlara ilginç çağrı: Aday olun birlikte seçilelim

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ” İnşallah, hepiniz tekrardan aday olursunuz, hep beraber tekrar kazanır, bu millete hizmet etmeye devam ederiz.” diyerek yeniden aday açıklanacağının garantisini verdi!

BALIKESİR (İGFA) – Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve il protokolü, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle 20 ilçede görev yapan mahalle muhtarlarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi. Urgancı Camisi İmam Hatibi Şenol Karakuş Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan Muhtarlar Günü Programı’nda tüm muhtarlara üzerinde; Türk Bayrağı ve Filistin Bayrağı olan atkı hediye edildi. Protokol konuşmaları öncesinde İl Müftüsü Celal Sürgeç tarafından Filistin’de yaşanan katliamların son bulması için dua edildi. BASKİ Genel Müdürü İzzet Günay ile İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, muhtarlara gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. 

TARIMSAL SULAMA BASKİ ÇATISI ALTINDA YÖNETİLECEK

1457 içme suyu sondajı, bin 400 su deposu, 9 içme suyu arıtma tesisi, 33 atık su arıtma tesisi ile şehrin her noktasına hizmet verdiklerini söyleyen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki BASKİ Genel Müdürü İzzet Günay “Başkanımız Yücel Yılmaz ile birlikte Bakanlık’ta yapmış olduğumuz görüşmelerde Devlet Su İşleri’nin (DSİ) yapmış olduğu tesislerle beraber şu an da Türkiye’de Çukurova’dan sonra tek çatı altında 75 tesisle 80 bin hektarlık alanın sulaması artık Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanına girdi. Şehrimize hayırlı, uğurlu olsun. Şehrimizin en büyük geçim kaynağı tarım. Tarımda suyun önemini hepimiz biliyoruz. Suyun aktığı her yerde 7/24 vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Suyumuza hep beraber sahip çıkalım. Muhtarlar Gününüz kutlu olsun.” dedi 

MOBİL TOPRAK ANALİZ CİHAZI HİZMETE SUNULACAK

Balıkesir bir tarım kenti olduğunu belirten İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 2019 yılından bu yana 40 projeyi hayata geçirdiklerini söyleyerek “15 projemiz de hazırlık aşamasında. Büyükşehir Belediyemizle son 2 yıldır dağıttığımız kaba yem miktarı özel idare de dâhil bu zaman kadarkilerin toplamının 5 katına tekabül ediyor. Şu ana kadar Büyükşehir Belediyemizle birlikte 46 bin dekar alanın ıslahını tamamladık. 26 bin dekarda da çalışmalarımız devam edecek. Bu yaptığımız Türkiye’ye örnek bir çalışma. Erken uyarı sistemi yaptık çiftçilerimizin işlerini kolaylaştırmak için. Mobil Toprak Analiz Cihazı da hazır yakında lansmanı da yapılacak. Balıkesir tarımı için çok kıymetli. 5 ilçemizde Damızlık Üretim Tesisleri kuruldu. Verdiği desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a çok teşekkür ediyor, Türkiye Yüzyılı’nın tarımın yüzyılı olacağına inanıyorum.” dedi. 

BALIKESİR FARK EDİLİR HALE GELDİ

Konuşmasına tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlayarak başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Sizlere baktıkça; ne kadar büyük ve güçlü bir şehir olduğumuzu çok net bir şekilde görüyorum. 2019

Başa dön tuşu