Güncel

Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak SSK ve Bağkur Emeklilerine ne kadar ikramiye verilecek?

Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak SSK ve Bağkur Emeklilerine ne kadar ikramiye verilecek? 2022 Bayram ikramiyesi ne kadar? Emeklilerin merakla beklediği emekli ikramiyesi bayram tarihine sayılı günler kala araştırılıyor.

Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak SSK ve Bağkur Emeklilerine ne kadar ikramiye verilecek? 2022 Bayram ikramiyesi ne kadar? Emeklilerin merakla beklediği emekli ikramiyesi bayram tarihine sayılı günler kala araştırılıyor. Her sene olduğu gibi bu sene da Ramazan Bayramı öncesinde memur, SSK ve Bağkur emeklileri ikramiye alacaklar. SSK Ve Bağkur emeklilerini ikramiyeleri ne zaman yatar? Emeklilerin merakla beklediği bayram ikramiyeleri tutarı da merak ediliyor. Emekli ikramiyeleri arttı mı? Konu hakkında bakanlıktan açıklama geldi mi? Emekli ikramiyeleri ne kadar olacak? Peki, emekli ikramiyesi bu yıl ne zaman yatacak? Emekli ikramiyesi ne kadar, kaç TL? İşte konuya ilişkin detayları sizler için derledik.

BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Önümüzdeki salı günü Ramazan Bayramı başlıyor. Emeklilerin merakla beklediği bayram ikramiyeleri ise araştırılmaya başlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, yaklaşık 12 milyon emeklinin 2022 yılı Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 27-29 Nisan tarihlerinde hesaplara yatırılacağı duyuruldu. Bayram ikramiyelerinin ne zaman yatırılacağı merak ediliyordu. 2018 yılında başlayan emeklilere ikramiye uygulaması yılda 2 kere olmak üzere emekli vatandaşlara ödeniyor. Peki emekli ikramiyeleri ne kadar olacak?

BAYRAM İKRAMİYELERİ NE KADAR YATACAK?

Her yıl iki dini bayramda emeklilere yatırılan bayram ikramiyesi emekliler tarafından merakla bekleniyor. Emekli ikramiyesi geçen yıldan beri 1100 TL olarak ödenmektedir. Bununla beraber dul aylığı alan vatandaşlara ise 550 lira bayram ikramiyesi ödenmektedir. Dul aylığı alan ve aylık ödeme alan çocuğu olamayanlar ise 825 lira bayram ikramiyesi alıyor. Yetim aylığı alan çocuklara ise 275 lira ikramiye ödenmektedir.

Aynı zamanda 4/a’lı işçi emeklileri için ödeme günleri; 17, 18, 19, 20, 21 olanların 27 Nisan, 22, 23, 24, 25, 26 olanların 28 Nisan, 4/b’li Bağ-Kur emeklileri için 29 Nisan, 4/c’li memur emeklileri için ise hem bayram ikramiyeleri hem de Mayıs ayı aylıkları 29 Nisan tarihi şeklinde olmaktadır.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı 1. Gün: 2 Mayıs Pazartesi

Ramazan Bayramı 2. Gün: 3 Mayıs Salı

Ramazan Bayramı 3. Gün: 4 Mayıs Çarşamba

Başa dön tuşu