Sağlık

Başucunuzdan tuzlu limonu eksik etmeyin: Mucizevi faydalarını duyunca inanamayacaksınız!

C vitamini vücudumuzun ihtiyaç duyduğu en önemli organik bileşiklerden biridir. Bilhassa meyvelerde bulunan bu vitamini daha fazla alabilmenin bazı yolları bulunuyor. Bakın bunların başında hangisi yer alıyor!

C vitamini deposu olarak bilinen limon bazı kişiler tarafından çok sevilirken bazı kişiler tarafından ekşiliği yüzünden yanına bile yaklaşamazlar. Sağlık açısından oldukça faydalı olan limon, enfeksiyonlar ile mücadele dendiğinde akla gelen ilk besin olan tuz bir araya geldiğinde öyle sonuçları ortaya koyuyor ki duyduğunuzda inanamayacaksınız!

Limon ve tuzu birlikte tüketemeyen kalp ve tansiyon hastaları için son derece risksiz olan limon ve tuz karışımını baş ucunda bekletmek bile yeterli oluyor.

Virüs oluşumunun önüne geçer

Osmanlı saraylarından evlerimize kadar uzanan bu geleneksel yöntem olan tuzlu limon virüslerin temizlenmesi için en doğru adres. Hem limonda hem de tuzda bulunan antibakteriyel özellikler sayesinde odanın içerisinde oluşabilecek virüslerin oluşumunu engellemiş olur.

Sinüs yollarını temizleyerek açar

Alternatif tıpta özellikle son yıllarda çok popüler olan bu yöntem, antioksiden ve antibakteriyel özelliği bakımından ortamda bulunan havayı ve sinüs yollarını temizler.

Kalp hastalıklarını engellemekte etki sağlar

Limonun esin yapısında bulunan yüksek C vitamini sayesinde vücudun kan akışı düzene girer. Temiz havanın yanı sıra kan akışının düzenli olması da kalp ve damar rahatsızlıklarının önüne geçer.

Böbrek ilacı ile eşdeğer

Yaz aylarının çilesi olarak bilinen sivri sinekler ve böcekleri odanızdan uzak tutabilmek için son derece etkili ve oldukça doğal bir yöntemdir.

Tam bir enerji kaynağı

Tuzlu limon karışımını gece boyu baş ucunda tutmanız, etrafa yaydığı koku sayesinde odaklanmanızı ve daha kolay uykuya dalmanızı sağlar. Uyku sırasında sinir sistemini rahatlatır, odaya yaydığı temiz hava sayesinde uyku kalitenizi artırır. Bu da sizin oldukça dinlenmiş bir kişi olarak daha dinç ve enerjik olmanızı sağlar.

Başa dön tuşu