Güncel

Başkan Savaş ‘Kardeşlik Çarşısı’ esnafıyla buluştu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Eski Otogar’da inşa edilen İstanbul-Hatay Kardeşlik Çarşısını ziyaret etti.

HATAY (İGFA) – 6 Şubat’tan sonra kentin ticari hayatını canlandırmak isteyen esnafla bir araya gelen Savaş, deprem nedeniyle zor günler geçiren işletme sahiplerinin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

213 iş yerinin bulunduğu çarşıda incelemelerde bulunan Savaş, “Şehrimizin kalkınması ve canlanması için esnafımızın yeniden ayağa kalkması gerekiyor. Bu konuda tüm imkanlarımız ile esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. söz konusu.

Hatay’da yaşamın ve ticaretin halen devam ettiğini belirten Savaş, Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin çeşitli noktalarından pazara ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla geziler düzenleyeceğini söyledi.

Başkan Savaş, sınırlı imkanlarla çarşının fiziki koşullarının iyileştirilmesine yardımcı olan çarşı esnafına şükranlarını sunarak, bol kazançlar diledi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman yanlarında olmasından duydukları memnuniyeti dile getiren çarşı esnafı, Başkan Savaş’a yardım ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek, Hatay’da yaşayan tüm vatandaşları alışverişe davet etti.

Başa dön tuşu