Güncel

Başkan Hürriyet, başarılı öğrencilerle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, YKS ve LGS’de üstün başarı gösteren İzmitli öğrenciler ve aileleriyle buluştu.

KOCAELİ (İGFA) – Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuçlarına göre Türkiye’nin önde gelen üniversite ve liselerinde öğrenim görmeye hak kazanan öğrenciler, İzmit Belediyesi’nin düzenlediği akşam yemeğinde bir araya geldi.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, başarılarıyla hem ailelerini hem de şehrimizi gururlandıran gençleri karşıladı. Kendilerini ve ailelerini üstün başarılarından dolayı tebrik eden Başkan Hürriyet, öğrencilere Sarısu Gençlik Kampı’nda tatil hediye etti.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, YKS ve LGS sınavlarında başarılı olan İzmitli öğrenciler ve aileleriyle buluştu. Hürriyet, “Geleceğinizi şekillendirecek her adımda yanınızda olmaktan mutluluk duyacağız” dedi.

“MOTİVASYONDA ORTAK OLMAK DEĞERLİ”

Sınavların hedeflere ulaşmada önemli bir araç olduğuna dikkat çeken Başkan Hürriyet, “Tüm gençlerimize, sonucu ne olursa olsun, her alanda kararlı çalışmalarda sonsuz başarılar diliyorum. Elbette bu başarılar sadece çocukların değil, ailelerin ve öğretmenlerin de başarısıdır. Onların motivasyonunu ve heyecanını paylaşmak çok değerli. Kendilerine de şükranlarımızı sunuyoruz. İzmit Belediyesi olarak eğitime ve gençlerimizin geleceğine büyük önem veriyoruz. Sizler yarının bilim insanları, mühendisleri, sanatçıları ve liderlerisiniz. Ekip arkadaşlarımla birlikte eğitim projelerimize çok önem veriyoruz. Profesyonel dershane olarak hayata geçirdiğimiz Çınar Akademi projemize önem veriyoruz. Henüz iki yıl olmasına rağmen önemli bir başarı elde ettik. “Oradan mezun olan kardeşlerimiz de çok güzel okullara gittiler” dedi.

“ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİRDİK”

LGS sınavında üstün başarı elde eden ve Kabataş Erkek Lisesi’nde eğitim gören Elif Zeynep Kaya, “Geleceğimiz için çok önemli olan sınav sürecini başarıyla geçtik. Daha önce olduğu gibi bugün de Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden öğrenciler olarak yolumuza devam edeceğiz. “Bu geceyi düzenleyen İzmit Belediye Başkanımız Hürriyet’e ve tüm çalışanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Başa dön tuşu