Güncel

Banka’da İğrenç Olay Kadınlar Tuvaletinde Kamera Skandalı

Banka’da skandal olay. Kadınlar tuvaletine kamera koydu

Banka’da İğrenç Olay Kadınlar Tuvaletinde Kamera Skandalı. Şişli’de bulunan bir bankada meydana gelenler herkesi şok etti. Binanın 1’inci ve 4’üncü katındaki kadınlar tuvaletinde gizli kamera yerleştirildiği açığa çıktı. Kadınlar tuvaletindeki kamerayı kimin koyduğu araştırılmaya başlandı. Gelen bilgilere göre bu olay sayesinde kadın çalışanlar aylarca kayıt altına alındığı ortaya çıktı. Peki kameraları kim koydu?

Banka’da yaşanan iğrenç olayda bankanın temizlik görevlisi tarafından çöp kutusunda bulunduğu söylenen kameranın, şirkette teknoloji direktörü olarak çalışan İsmail E. tarafından yurt dışından satın alındığı ortaya çıktı. Şüpheli hakkında dava açılırken banka çalışanlarından açıklama beklendi.

İstanbul Şişli’de bulunan bir bankada yaşanan olaylar mide bulandırdı. Kadınların kullandığı tuvaletlere birinci ve dördüncü kattaki tuvaletlerde gizli kamera bulundu. Aylarca kadınların bu şekilde görüntülendiği ve taciz edildiği ortaya çıktı. Mikro gizli kamera temizlik görevlisi tarafından bulundu. Satın alan kişinin tespit işlemi başladı.

Çöp kutusunda bulunan poşetin altında bulunan mikro gizli kamera inceleme altına alındı. Yapılan alış verişler incelendi. Habere göre bilgi teknolojileri direktörü olarak çalışan İsmail E.’nin kamerayla aynı tutarda alış veriş yaptığı belirlendi. Müfettişlerin ifadesine başvurulan çalışan kişi farklı bir kamera almış olduğunu söyledi. Durumun ardından İstanbul Başsavcılığına ihbar edildi. Savcılık soruşturma başlattı.

“BİR SENE BOYUNCA GÖRÜNTÜLER ALINMIŞ”

Savcılık, İsmail E.’nin internet sitesinden yaptığı 30 dolarlık harcamanın Mecidiyeköy’de hizmet binası tuvaletinde bulunan kamera ile aynı olduğunu tespit etti. Savcılıkça ifadesi alınan İsmail E. söz konusu alışverişte birçok şey aldığını bir kısmını evinde kullandığını ve bir kısmını ise internetten sattığını söyledi. İstanbul’da Savcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında İsmail E. hakkında, ‘ Kişisel Verilerin Kaydedilmesi, Özel Hayatın Gizliliğini İhlal Etmek’ suçundan dava açıldı. Şüphelinin 2 yıl 6 aydan 10 yıl 6 aya kadar hapsi istendi. İddianamede yer alan müstehcen fotoğrafların ele geçirilen 11 kadın çalışan ve banka müşteki olarak yer aldı. Binan iki katındaki kadınlar tuvaletinde gizli kameralar tespit edildi. Aynı zamanda iddianamede kadınların görüntüsünü aldığı ve çalışanın yaklaşık bir sene boyunca buna devam ettiği ortaya çıktı.

Başa dön tuşu