Güncel

Bakan Tekin öğrencilerle Filistin için saygı duruşunda

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sonucunda hayatını kaybedenlere, Türkiye genelindeki okullarda 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de Erzurum’da düzenlenen bayrak törenine katılarak bu anlamlı etkinlikte yer aldı.

Okullarda Saygı Duruşu

İsrail’in Gazze’ye gerçekleştirdiği saldırılar sonucu hayatını kaybedenler, özellikle çocuklar, için ülkemizdeki tüm okullarda 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Millî Eğitim Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda, tüm temel eğitim ve ortaöğretim kurumları bu anlamlı etkinliği gerçekleştirdi.

Bakan Tekin Erzurum’da

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Erzurum’da Türk Telekom Palandöken Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi’nde düzenlenen bayrak törenine katıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende Bakan Tekin, öğrencilerle bir araya gelerek onlarla fotoğraf çekildi. Ayrıca okulda sınıfları ve öğretmenler odasını ziyaret etti.

Törene Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, AK Parti Erzurum milletvekilleri Selami Altınok ve Mehmet Emin Öz, AK Parti İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri de katılım gösterdi.

 

Başa dön tuşu