Güncel

Bakan Özhaseki’den ‘geç kalmayın’ çağrısı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Yerinde Dönüşümle Mahallemize dönüyoruz” diyerek afetzedelere ‘yerinde dönüşüm’ için geç kalmamaları çağrısında bulundu.

ANKARA (İGFA) – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, deprem bölgesinin hızla eski haline getirilmesi için hayata geçirdiği ‘Yerinde Dönüşüm’ projesiyle vatandaşların yaralarını sarmaya devam ediyor. Depremden etkilenen illerde Bakanlık denetiminde ve TOKİ güvencesinde kendi binalarını inşa etmek isteyen afetzedelere hibe ve kredi desteği sağlayan ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi de umut oldu Adıyamanlı Kürkoğlu ailesinden.

Bakanlığın resmi internet sitesinde yer alan habere göre, depremde 4 katlı aile apartmanı ağır hasar gören Kürkoğlu ailesi; Doğdukları ve anılarının olduğu mahalleden ayrılmak istemedikleri için yaklaşık 4 ay önce Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın duyurduğu ‘Yerinde Dönüşüm’ projesine başvurdular.

Bakanlığın açıkladığı ‘Yerinde Dönüşüm’ projesiyle hibe ve kredi desteği alan Kürkoğlu ailesi, hiç vakit kaybetmeden evlerinin inşaatına yerinde başladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı denetiminde inşaatı devam eden apartmanın ikinci katını tamamlamak üzere olduklarını belirten Abdurrahman Kürkoğlu, “Burası bizim yadigâr yerimizdi. “Tekrar geri dönmemiz, devletin bize burada aracılık etmesi, destek vermesi çok güzel ve çok önemliydi.” Diyerek duygularını dile getirdi.

“DEVLET TÜM FIRSATLARINI HIZLI BİR ŞEKİLDE KULLANDI”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, depremde 4 katlı aile apartmanı yıkılan ve hibe ile evlerini yeniden inşa eden Abdurrahman Kürkoğlu’nun düşüncelerine de yer verdi. ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi kapsamında devlet tarafından verilen kredi desteği. Abdurrahman Kürkoğlu videoda, “İnşaatımızın yerinde tamamlanmasının en az iki üç yıl süreceğini bekliyorduk. Ancak devlet çok hızlı bir şekilde tüm kaynaklarını seferber etti ve şu ana kadar her şey yolunda gidiyor.” dedi.

“Yerinde Dönüşüm” ile mahallemize dönüyoruz ☺️

Abdurrahman kardeşimin ve depremzede vatandaşlarımızın hikayesi yarım kalmayacak. İnşallah yeniden düğün dernekleri kurulur ve mahalleler eski samimiyetine kavuşur.

Devletimiz her zaman olduğu gibi vatandaşlarımızındır… pic.twitter.com/JkWRt3Ovr5

— Mehmet Özhaseki (@mehmetozhaseki) 7 Kasım 2023

“FELAKETİM KAZANDI KARDEŞLERİM, SIRA SİZDE, ‘YERİNDE DÖNÜŞÜM’ İÇİN GEÇ KALMAYIN”

Bakan Mehmet Özhaseki, paylaşımında şunları söyledi: “Yerinde Dönüşümle mahallemize dönüyoruz. Abdurrahman kardeşimin ve depremzede vatandaşlarımızın hikayesi yarım kalmayacak. “İnşallah yeniden düğün dernekleri kurulur ve mahalleler eski samimiyetine kavuşur.” söz konusu.

Başa dön tuşu