Sağlık

Bakan Koca’dan kısıtlama ile ilgili açıklama

Yaz aylarında tatil sezonu ile birlikte ve özellikle Kurban Bayramı’ndan sonra iyice baş gösteren Covid-19 vakalarıyla ilgili uzmanların kısıtlama gelsin çağrılarına yönelik sağlık Bakana Fahrettin Koca’dan açıklama geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca birden artışa geçen Covid-19 vakaları için kısıtlama gelip gelmeyeceği hakkında açıklamalarda bulundu.

YENİDEN KISITLAMA OLACAK MI?

Bakan Koca, “Evet… Son birkaç haftadır, vakaların artışıyla birlikte, aşıya yoğun ilgi olduğunu, aşı yaptırmak isteyenlerin sayısının arttığını görüyoruz  Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ısrarla öneriyoruz… Hatırlatma dozunu mutlaka yaptırsınlar. Hele de 65 yaş üstü ve ek bir hastalığı olanlar… Risk biraz daha fazla… Mümkünse kalabalık ortamlara girmesinler… Maske taksınlar… Mesafeye dikkat etsinler.” yanıtını verdi.

PANDEMİ DEVAM EDİYOR

Koca açıklamalarını, “Ama şunu bilelim… Covid pandemisi devam ediyor. Ve Covid ile bir dönem daha yaşayacağız.  Aşı olmamız gerektiğini, risk grubundaki vatandaşlarımızın kişisel tedbirlerini mutlaka almalarının şart olduğunu bilmeliyiz.  Yani… Covid ile birlikte hayatımızın devam edeceğini, tedbirler konusunda daha kararlı olmamız gerektiğini artık biliyoruz.” cümleleriyle tamamladı.

Başa dön tuşu