Güncel

Bakan Ersoy’dan bilim, kültür ve sanat merkezine tam not

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Büyükşehir Belediyesi tarafından Denizli’ye kazandırılan Ege’nin en büyük bilim, kültür ve sanat merkezi olan Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

DENİZLİ (İGFA) – Bir dizi program için Denizli’ye gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ege’nin en büyük bilim, kültür ve sanat merkezi olan Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı dev yatırımın inceleme gezisine Bakan Ersoy’un yanı sıra Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Kendisine Ahmet Kutluhan, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve beraberindekiler eşlik etti. Başkan Zolan, ilk olarak kongre merkezi girişinde fotoğrafları görülen Denizli Kayak Merkezi ve Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası yatırımlarından bahsederek, bu tesislerin Denizli turizmine katkısından bahsetti.

büyük salonlar

Daha sonra Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ni ziyaret eden Bakan Ersoy, 500, 1000 ve 2000 bin kişilik dev salonları inceledi ve yapılan dev yatırıma hayran kaldı. Denizli’ye kazandırdıkları kültür ve turizm yatırımlarından dolayı Başkan Zolan’a teşekkür eden Bakan Ersoy, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü hazırlıklarını Fatma Yıldız Salonu’nda kısaca izledi. Başkan Zolan, ziyaretin sonunda Bakan Ersoy’a tesis hakkında bilgi vererek kendisine hediye takdim etti. Bakan Ersoy’u ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Başkan Zolan, tesisin şehrin bilim, kültür ve sanat merkezi olduğuna dikkat çekerek, düzenledikleri etkinliklere her gün binlerce vatandaşın akın ettiğini anlattı.

Başa dön tuşu