Güncel

Bakan Dönmez’den yaşanan maden faciası hakkında açıklama: gözyaşlarını tutamadı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bartın’da yaşanan maden faciası ile ilgili açıklama yaptı, o esnada gözyaşlarına hakim olamadı. Dönmez, yaptığı açıklamada “3 hafta önce burada kardeşlerimizle, helalleşmiştik ama arkasını getiremedik.” sözlerine yer verirken göz yaşlarına hakim olamadı.

Bartın’da dün akşam meydana gelen maden faciasında yaşanan kötü haberlerin önü kesilmiyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin dün gece bölgeye ziyaret gerçekleştirerek yapılan çalışmaları yerinde değerlendirdi.

Saatler 11.40’ı gösterdiğinde kameralar karşısına geçerek açıklama yapan 3 bakan şehit son durumunu bir kez daha açıkladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, maden faciasında şehit sayısının şu ana kadar 40’a yükseldiğini aktararak sözü Bakan Dönmez’e bıraktı. Dönmez, konuşma esnasında gözyaşların hakim olamadı.

“3 hafta önce helalleştik ama…”

Bakan Dönmez, “Bizim için en üzüntülü durum da 3 hafta önce burada biz Türk-İş Başkanımızla beraberdik madendeki kardeşlerimizle, helalleştik ancak devamı maalesef gelmedi. İnşallah Rabbim bize bu acıları tekrar yaşatmaz” ifadelerine yer verdi. Dönmez, konuşmasını çok zor sona getirdi, gözyaşlarına hakim olamadı.

Başa dön tuşu