Güncel

Bahçeli: Kılıçdaroğlu’nun itirafı beyhude sızlanmadır!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Genel Başkan yarışını kaybeden Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Seçime sırtımda hançerlerle girmek zorunda kaldım’ dedi. İtirafı gecikmiş, modası geçmiş bir itiraftır, beyhude bir sızlanmadır. Kılıçdaroğlu, yanına geldiğinde o hançer tutan ellerin iyilik meleği olmadığını da bilmek zorundaydı.” Bahçeli, “Demirtaş’a selam vermek, PKK’ya selam vermek demektir.”

ANKARA (İGFA) – MHP Genel Başkanı Bahçeli, TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, soğuk tandırdan sıcak ekmek almayı düşünenlerin, hayallerinde sinek avına çıkanların, hayallerinde sinek avına çıkanların, siyasetin olamayacağını söyledi. ayaklarına şapka, başlarına çarık takan, yalanı gönüllerine kadar içen ve bir damla hakikati yudumlamaktan mahrum kalanlardır. söylenmiş.

“Kabuk yaralarını açarak siyaset yapılamaz.” ifadesini kullanan Bahçeli, toplumsal yapıyı ideolojik mahallelere bölerek iki ayrı tarafı birleştirecek bir köprü kurmaya çalışmanın siyaset olarak adlandırılamayacağını kaydetti.

Bahçeli, “Türk siyasetinin ahlaki bir reforma, yeni bir kalkınma hamlesine, yönünü milletimizin hedef ve özlemlerinden alan kapsamlı bir toparlanmaya ihtiyacı var. “MHP ve Cumhur İttifakı bunu başarabilecek kapasitededir.” dedi.

Bahçeli, 2023 ve önümüzdeki yılların Türkiye’nin dev yükselişine tanıklık edeceğini, bunu sağlayacak iradenin ise Cumhur İttifakı olduğunu söyledi.

Cumhur İttifakı’nın sınır ötesi terörü ezen mücadele, Ege ve Doğu Akdeniz’de silah çeken ahlaksızlara karşı milli duruş sergileyen cesaret, Türkiye’ye sahip çıkan, hizmette sınır tanımayan inanç ve vatan olduğunu belirten Bahçeli, Türk milletinin aşağılanabilecek bir vatanlarının olmadığını belirtti. .

Bahçeli, Türk milletinin ruhunda kader ve gücü mayalayan tarihi ve kültürel miras ile onun istikbalini ve bağımsızlığını koruyan irade ve itibar zenginliğinin “politikalarının temeli” olduğunu vurguladı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN GECİKMİŞ İTİRAF!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuşmasında hafta sonu yapılan CHP kurultayı hatırlatarak, “CHP’nin 38. Büyük Kurultayı’nda Genel Başkan yarışını kaybeden Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Seçime hançerle girmek zorunda kaldım’ dedi. sırtım.’ İtirafı gecikmiş, modası geçmiş bir itiraftır, beyhude bir sızlanmadır. Kılıçdaroğlu, yanına geldiğinde o hançer tutan ellerin iyilik meleği olmadığını da bilmek zorundaydı.” Değerlendirmesini paylaştı:

Bahçeli, CHP Genel Başkanı değişikliğinin herhangi bir sorunu veya gündemi olmadığını belirterek, şunları söyledi:

“Kongre delegeleri kararını vermiştir, buna saygı duymak ve hayırlı olmasını dilemek bizim görevimizdir. Üzüldüğümüz şey, Atatürk’ün kurduğu partinin büyük kurultayında şehitlere rahmet dilemek yerine casuslara, teröristlere, işbirlikçilere, kiralık gazetecilere selam gönderilmesidir. Kalem selamdan önce gelir, selam da sözden önce gelir. Bir selam bin hatıraya bedeldir. Selam Allah’ın selamıdır ama teröriste selam veren ihanetin yükünü sırtına yüklemiştir. Cumhuriyetin ve CHP’nin 100. yılında kongre salonundan terörist Demirtaş’a selam gönderen cumhurbaşkanı adayları, PKK’yı selamlıyor, hain pusuları selamlıyor, kanlı saldırıları selamlıyor, bölücülüğü selamlıyor, kötülüğü ve rezilliği selamlıyor. “İlk tuğla yanlış yerleştirildi, ilk düğme yanlış iliklendi, boşluğa ilk adım atıldı.”

CHP’nin 38. Büyük Kurultayı’nda Kuvayı Milliye’nin reddedilerek Milli Mücadele’nin reddedildiğini kaydeden Bahçeli, “100 yıllık tarihin anıları ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetleri yok sayıldı. Çam dalı ağıl yapılabilir mi? Tabii ki değil. Bilin ki bu tür insanlardan millete, vatana hiçbir iyilik gelemez, gelemez ve gelmeyecektir. Türk ve Türk Yüzyılını imar, imar ve canlandırma hedeflerinin peşindeyiz. “Tavsiyem şudur ki, kimse yanlış hesap yapmasın, Türkiye’yi asla küçültülmüş siyasetçilerin yüz kızartıcı projelerine teslim etmeyeceğiz” dedi.

Bahçeli, “Ülkesine sırtını dönmüş, milletinden uzaklaşmış, milli meselelerle çatışan ikiyüzlü bir muhalefet zihniyetiyle karşı karşıya kalmamız esef verici bir durum” dedi ve şöyle devam etti: “İktidara hakim olan siyasi akıl CHP yönetimi rehin ve hacizdir. Temasları ve ilişki ağları acı ve karanlıktır. CHP yönetimine Selahattin Demirtaş’ın terörist olduğunu, HEDEP’in bölücü olduğunu, siyasette nifak ve ot tohumu olduğunu söylüyorum. “Osman Kavala bir Soros’un destekçisi, bir casus, bir suçlu ve cezalandırılacaktır” dedi.

“DÜNYANIN UMUDU TÜRK DÖNEMİ”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, huzursuzluğun küresel boyutlara ulaştığını, yaygın ve yoğun adaletsizliğin küresel vicdanları yaraladığını, adaletsizliğin yakıtıyla yürütülen pusulası ve dümeni vicdansızlık olan neoliberalizmin korsan gemisinin su aldığını belirtti. her yönden.

Başa dön tuşu