Güncel

Atama Bekleyen Öğretmenlere Bakandan Müjde

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı bir programda atama bekleyen öğretmenlere müjdeyi verdi. Bakan Özer’in açıklamasına göre öğretmen atamaları devam edecek. Öncelik İstanbul’a verilecek.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, binlerce öğretmen adayı tarafından merakla beklenen haberi verdi. Özer katıldığı bir programda öğretmen atamaları hakkında çalışmanın devam ettiğini ve yakın zamanda atamaların gerçekleştiği söyledi.

İstihdam sahası kısıtlı olan ve en çok atama bekleyen vatandaşlarımızın başında öğretmenler geliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan öğretmen atamalarına dair bir haber bekleyen öğretmen adaylarına sevindirici haber en yetkili ağızdan geldi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yeni atamalar için çalışmaların devam ettiğini ve yakın zamanda atamaların gerçekleşeceğini söyledi. Çalışmalar tamamlandığında tüm detaylar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak.

Öğretmenlerin Yarısı İstanbul’a Atanacak

Atamalar hakkında bazı detayları da aktaran Bakan Özer, yeni atamalar esnasında en çok okul öncesi öğretmeni istihdam edeceklerini söyledi. Ayrıca atamaların yarısını İstanbul’a yapılacağı da bakan Özer tarafından aktarılan detaylardan.

Bakan Özer’in bu sözleri üniversite eğitimi tamamladıktan sonra işsiz kalan ve atama bekleyen öğretmenleri sevindirdi. Heyecanla iş başı yapacakları ve öğrencileriyle kavuşacakları bekleyen öğretmenler, şimdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak açıklamayı beklemeye başladı.

Başa dön tuşu