Güncel

Atabey19 Gençlik ve Kültür Ocakları’ndan Atatürk anısına mevlit

Atabey19 Gençlik ve Kültür Merkezleri Tarafsız bir kuruluş olan Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85’inci yıl dönümünü andığımız Ulu Cami’de Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk için mevlid okundu.

GAZİANTEP (İGFA) – Ulu Cami Baş İmamı Abdullah Oktay ve cami imamlarının da hazır bulunduğu mevlid programında Atatürk ve tüm şehitler dualarla anıldı.

Düzenledikleri mevlid hakkında bilgi veren Atabey19 Gençlik ve Kültür Merkezleri Gaziantep İl Kaymakamı Mete Büyükmurat, “Atabey19 Gençlik ve Kültür Merkezleri Gaziantep İl Beyliği olarak Ecdadımız Gazi’nin vefatının 85. yıl dönümünde böyle bir mevlid programı düzenliyoruz. Mareşal Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin anısına. “Düzenledik ve mevlid programının ardından mevlidimize katılan vatandaşlarımıza lokma tatlısı ikram ettik ve ardından programımız sona erdi” dedi.

Büyükmurat, bu ülkeden miras olarak ayrılan Atatürk’ü andıklarını belirterek, “Gaziantep’te 32 kişilik bir teşkilatımız var. Şu ana kadar 41 ilde ve Avrupa federasyonumuzla hem yurt içinde hem de yurt içinde örgütlü olduk. Yurt dışında Genel Başkanımız Atabeyimiz Hüseyin Hakkı Kahveci’nin önderliğinde her geçen gün büyüyoruz” dedi.

Başa dön tuşu