Güncel

Artık otobüs beklerken vaktinizi boşa geçirmeyeceksiniz, Balıkesir’de durak ve otobüsler için büyük proje!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi otobüs ve duraklarda geçen ‘ölü zamanı’ değerlendirmek için “Beni Oku Balıkesir” adlı projeyi hayata geçirdi.

Karekoddan faydalanarak açılan uygulama sayesinde pek çok içeriği elinin altında bulan vatandaşlar, uygulama tarafından kendilerine yöneltilen soruların her birine doğru cevap verdiği sürece sürpriz hediyelerin de sahibi olmuş oluyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda vatandaşlara güvenli ve konforlu bir yolculuk hizmeti sunmasının yanında; tasarladığı yeni uygulama hizmetleri sayesinde yolculukları daha eğlenceli ve keyifli bir hale getirmiş oluyor. “Beni Oku Balıkesir” uygulaması sayesinde durakta beklenen veya otobüslerde geçirilen zamanı ölü zamanı değerlendiren Büyükşehir Belediyesi, karekod okutularak açılan uygulamada birçok içeriği vatandaşların hizmetine sunmaktadır. Toplu taşıma hizmetlerini her geçen gün daha kaliteli bir hale getirmek için birçok yenilik ve projeyi üzerinde çalışan ve bunları hayata geçiren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara yalnızca can güvenliği değil, konforlu bir yolculuk hizmetinin yanında artık eğlenceli ve kaliteli bir yolculuk imkanı da sunmaktadır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım, Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı tarafından uygulanmasına başlanan “Beni Oku Balıkesir” projesi ile; duraklarda beklerken ya da otobüslerde geçirilen ölü zaman artık boş geçirilmeyecek. Merkez Karesi ve Altıeylül ilçelerinde bulunan duraklar, Büyükşehir Belediye Otobüsleri, minibüsler ve taksi dolmuşların tamamında “Beni Oku Balıkesir” karekod uygulaması Büyükşehir Belediyesi tarafından faaliyete geçirildi. Şehirler arası otobüsler içinde çalışmaları halen devam ediyor.

Uygulama nasıl kullanılır?

Cep telefonu kamerasından karekod okutularak kullanılan “Beni Oku Balıkesir” uygulamasını kullanabilmek için https://benioku.balikesir.bel.tr/ programa giriş yapılıp, açılan ekran panelinden sisteme Kayıt Ol-Üye Girişi-Kayıt Olmadan Devam Et panellerinden giriş yapılıyor ve kategori listeleri sıralanıyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından güncellenen içerikler sayesinde zenginleştirilen uygulamada yer alan kategorilerde metinler ve bunlara ilişkin sorular yer alıyor.

Üye girişiyle sisteme girişi sağlayan vatandaşlar, metinleri okuyor ve ardından soruları cevaplıyor. Soruları doğru cevaplayan vatandaşlar ise; Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sürpriz ödüllerden faydalanabilecek.

Başa dön tuşu