Güncel

Araştırma: Cinsel hayat iş hayatını etkiliyor mu?

Kadınlar tarafından kurulan ve Türkiye’de 2 bin 714 üyesi bulunan, 11 milyondan fazla kullanıcıyı buluşturan Avrupa’nın önde gelen flört uygulaması Gleeden’in gerçekleştirdiği araştırma, cinsel yaşam ile iş yaşamı arasındaki ilişkiyi ortaya çıkardı.

İSTANBUL (İGFA) – İnsan ilişkilerinde düzenli ve mutlu bir cinsel yaşama sahip olmanın her türlü diyalogumuzu daha verimli hale getirdiğini biliyor muydunuz?

Özellikle tüm gün geçirdiğimiz iş yerimizde insanlarla aramızdaki sağlıklı ilişkilerin arkasında cinsel bir arka plan var.

Türkiye’deki Gleeden üyeleri arasında yapılan araştırmaya göre, “Cinsel tatminsizliğin iş hayatında sizi daha gergin hale getirdiğini düşünüyor musunuz?” “Tatmin edici bir gecenin ardından işe gittiğinizde arkadaşlarınız sizde bir farklılık görüyor mu?” sorusuna katılımcıların yüzde 72’si “Evet” dedi. Soruya katılımcıların yüzde 90’ı “Evet” yanıtını verdi.

2 bin 714 kişinin katıldığı araştırmada, cinsel yaşamın iş performansına etkisi sorusuna “Cinsel yaşamınızın iş motivasyonunuzu etkilediğini düşünüyor musunuz?” sorusu soruldu. Katılımcıların yüzde 74’ü soruya “Evet” yanıtını verdi.

“Cinsel hayatınız iyi gitmediğinde iş yerinde daha fazla hata yapıyor musunuz?” Katılımcıların yüzde 58’i soruya “Evet” derken, yüzde 42’si etkilenmediğini belirtti.

Başa dön tuşu