Güncel

Antalya’da çocuklar telefonu bırakıp spora koşuyor

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin sunduğu ücretsiz jimnastik kursuyla çocuklar telefonlarını bırakıp derslere koşuyor.

ANTALYA (İGFA) – Muratpaşa Belediyesi Süleyman Temizmen Spor Salonu’nda gerçekleştirilen jimnastik antrenmanlarına 4-5 yaş ve 6-7 yaş arası çocuklardan oluşan toplam 7 grup katılıyor.

Her grubun 2 gün boyunca katıldığı kursta çocuklara esneklik, güç, koordinasyon, denge ve motor becerilerin yanı sıra grup uyumu, liderlik ve özgüven becerileri de kazandırılıyor.

Öncelikli amaçlarının çocukların özgüvenine yönelik yaşam disiplini oluşturmak olduğunu belirten Antrenör Doğan, şöyle konuştu: “Amacımız çocukların motor gelişimlerini sağlamak ve yetenekli çocuklarımızı kendi kulübümüze veya başka branşlara yönlendirmektir.” En büyük mutluluğunun çocukların ilk başta tereddüt ettikleri telefonlarını bırakıp derslere koşmaları olduğunu belirten Doğan, “Telefon bağımlısı bir öğrencimiz vardı. Ama şimdi ‘Hadi derse gidelim’ diyor, telefonunu dedesine veriyor ve bizim sınıfa katılıyor. “Bu benim için en büyük gelişme” dedi.

5 yaşındaki kızını düzenli olarak jimnastik derslerine getiren Hatice Gül Ezgi, eğitim sonrasında kızının özgüveninde ve sosyalleşmesinde artış gözlemlediğini belirtti. Ezgi, 3 yaşındaki oğlunu belediyenin jimnastik kursuna getireceğini belirtti. Ekonomik koşulların kötüleşmesinden dolayı belediyenin ücretsiz kurslarını tercih ettiğini belirten Ezgi, şöyle konuştu: “Belediyemizin sunduğu imkanların ücretli kurslardan daha faydalı olduğunu düşünüyorum. “Her kesimden daha fazla insan gelebilir” dedi.

Başa dön tuşu