Güncel

Antalya Serik Yukarıkocayatak’a yeni içme suyu hattı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik ilçesinin Yukarıkocayatak Mahallesi’nde 14 bin metre yeni içme suyu üretiyor.

ANTALYA (İGFA) – Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Serik’in 66 mahallesinde içme suyunun vatandaşlara sorunsuz ve konforlu bir şekilde ulaşmasını sağlamak için altyapı yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Serik’te eskiyen ve sürekli arızaya neden olan ana boru hatları belirlenen program dahilinde yenileniyor.

14 BİN METRE YENİ HAT

Arıza ve düşük basınç nedeniyle sorun yaşanan Yukarıkocayatak İlçesi’nde eskiyen içme suyu boru hattı yenilendi. Mahalle sakinlerinin artan şikayet ve mağduriyetlerini gidermek için ASAT ekipleri kolları sıvayarak soruna köklü bir çözüm getirdi. Hizmet ömrünü tamamlayan yaklaşık 14 bin metre mevcut içme suyu hattı tamamen yenilendi. Çalışmalar sorunsuz tamamlanırken, alınan ek tedbirler sayesinde vatandaşları mağdur edecek bir su kesintisi yaşanmadı.

KESİNTİSİZ VE SAĞLIKLI İÇME SUYU

ASAT ekipleri çalışmalarında dünya standartlarında 110 ve 160 polietilen borular kullandı. Hattın zamanla aşınarak arızalara neden olan kısmında yapılan değişiklik sayesinde önemli miktarda su kaybının önüne geçilirken, olası arızaların da önüne geçilerek iş gücü ve zaman kaybının önüne geçildi. Yapılan çalışmayla Yukarıkocayatak Mahallesi yaz-kış kesintisiz ve sağlıklı içme suyuna kavuşacak.

Başa dön tuşu