Güncel

Antalya Muratpaşa’da edebiyatta yılın en iyileri belli oldu

Antalya Muratpaşa Belediyesi tarafından 16-19 Kasım tarihleri ​​arasında düzenlenecek 8. Antalya Edebiyat Günleri’nde yılın ödülleri belirlendi.

ANTALYA (İGFA) –Edebiyat dünyasının en hareketli alanlarından biri olan öykü kategorisinde yılın en iyilerinin ödüllendirildiği Muratpaşa Belediyesi’nin 8. Antalya Edebiyat Günleri, 16-19 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

Erdal İnönü Kent Parkı’nda paneller, söyleşiler ve imza oturumlarıyla Antalya’nın edebiyatla, edebiyatın da Antalya’yla buluşacağı etkinlikte yılın ödülleri de açıklandı.

Antalya Edebiyat Günleri Onur Ödülleri bu yıl Erendiz Atasü ve Ali Cengizkan’ın oldu. Seçici Kurul En İyi Öykü Kitabı ödülünü “Sardunyaların Kışı” adlı kitabıyla Şenay Eroğlu Aksoy’a verdi. Sardunyaların Kışı, “hayatın çelişkilerine değinirken öykünün estetiğinde saklı olan gerçeği okuyucuya cesurca aktarması” nedeniyle ödüle layık görüldü.

En İyi İlk Hikaye Kitabı ödülünü Okşan Mağara ve Aslıhan Duman paylaştı. Mağara, “Kendine Ait Bir Oda, Bir Oturma Odası” adlı öykü kitabıyla, “gerçeklikle bağlarını koparmadan, gerçeklikle bağlarını koparmadan, yaşamı yeniden üretirken metninde ironiyi güçlü bir şekilde kurmayı başardığı” gerekçesiyle ödüle layık görüldü. parodiye yaklaşıyor.” Aslıhan Duman, “Oluşturduğu öykü diliyle okuyucuyu Orta Asya’nın antik çağlarına doğru uzun bir yolculuğa çıkardığı” gerekçesiyle “Gün Doğumundan Kırık Öyküler” adlı öykü kitabıyla ödüle layık görüldü.

8. Antalya Edebiyat Günleri’nde yılın en iyilerine ödüllerinin takdim edileceği tören, 17 Kasım Cuma günü saat 20.00’de Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Gecede Vedat Sakman da sahne alacak.

Başa dön tuşu