Güncel

Antalya Muratpaşa yeni dansçılarını arıyor

Antalya’da cumhuriyetin 100’üncü yılına özel hazırladıkları ‘Yüz’ adlı geleneksel halk oyunları gösterisiyle dikkat çeken Muratpaşa Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, yeni dansçılar arıyor. Seçmeler 16-17 Kasım’da yapılacak.

ANTALYA (İGFA) – Yaşları 9 ile 40 arasında değişen ilçe sakinlerinden oluşan Muratpaşa Belediyesi Halk Dansları Topluluğu 2021 yılında kuruldu. 2022 yılında ‘Ez’ adlı gösteriyle seyirciyle buluşan grup, bu yıl geleneksel halk oyunlarıyla büyük beğeni topladı. Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel hazırladıkları ‘Yüz’ adlı dans gösterisini 148 dansçıyla gerçekleştirdi.

Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde iki gün boyunca dolu dolu oynanan gösteride, Çanakkale Savaşı’ndan Kurtuluş Savaşı’na kadar Anadolu’nun dört bir yanında yaşanan acılar, sevinçler ve fedakarlıklar halk oyunlarıyla anlatıldı.

‘Diriliş, Direniş ve Kutlama’ adı verilen 3 bölüm ve 2 perdeden oluşan gösteride halaylar, horonlar ve zeybekler hikayelerle birleştirildi.

Muratpaşa Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, yeni dansçılarını bulmak için 16-17 Kasım tarihlerinde seçmelere başlayacak. Değirmenönü Kültür Merkezi’nde yıldız, genç ve yetişkin gruplarında yapılacak seçmelere 9-40 yaş arasındaki ilçe sakinleri başvuru yapabilecek. Başvurular Turunç Masa’nın 444 80 07 numaralı çağrı merkezi aracılığıyla yapılacaktır.

Başa dön tuşu