Güncel

Antalya Muratpaşa Belediyesi’nden çocuklara özel menü

Antalya’da, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine bir adet sağlıklı ve ücretsiz yemek desteği sağlayan Muratpaşa Belediyesi’nin ‘okul menüsü’ programı devam ediyor. Belediye Başkanı Ümit Uysal, her gün 700 öğrencinin yemeğinin evlerine teslim edildiğini belirterek, “Bu kolay bir şey değil. Ama çocuklarımız için her şeye değer” dedi.

ANTALYA (İGFA) – Antalya Muratpaşa Belediyesi tarafından geçen yıl Aralık ayında başlatılan ve öncelikle belediyeden sosyal yardım alan ve almaya devam eden ailelerin ilkokul ve ortaokul çağındaki çocuklarına yönelik okul menüsü programı devam ediyor. Belediyeye ait aşevinin hazırladığı yiyecekler, ekipler tarafından tek tek evlere dağıtılıyor. İlk etapta 303 çocukla başlayan sosyal yardım projesi, bu yıl sayıyı yaklaşık 700 çocuğa çıkardı. Beslenme menüsünde sandviçler, meyve suyu ve kuruyemişler yer almaktadır.

Başkan Uysal, aşevinde hazırlanan yemekleri incelerken, çocuklara da kendi elleriyle sandviçler hazırladı. Başkan Uysal, talep oranına göre günlük dağıtımın 800’e kadar çıkabileceğini belirtti. Kalori dengesi diyetisyenler tarafından belirlenen okul menüsüne ilişkin Başkan Uysal, “Okul menüsü uygulamamız geçen yıldan bu yana devam ediyor. Çocuklarımız aç yatmamalı. “Okula giden öğrencilerimizin beslenme sorunu yaşamaması gerekiyor” dedi.

Güçlü ve yeterli kaloriyle hazırlanan gıdaların dağıtım aşamasının oldukça zorlu bir süreç olduğunu belirten Başkan Uysal, “Zor bir operasyon. Her gün 700 eve gidip yemek menülerini bırakmak kolay bir şey değil. Ama çocuklarımız için herşeye değer. Hiçbir çocuğumuz yoksulluk çekmesin. Her türlü eşitsizliği ve sorunları bir ölçüde ortadan kaldırabilirsek ne mutlu bize” dedi.

Başa dön tuşu