Güncel

Anneler Günü Mesajları 2022

2022 Anneler Günü Kutlu Olsun: Bu Anneler Günü’nde annenize duygularınızı ifade etmek için en iyi SMS, WhatsApp mesajları, alıntılar, dilekler ve Facebook durumlarından oluşan bu koleksiyona göz atın.

Türkiye’de annelik bağlarını, anneliği ve annelerin toplumdaki rolünü onurlandırmak amacıyla bu yıl 8 Mayıs’a denk gelen Anneler Günü, Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanmakta ancak Mart ayında dünya genelinde farklı tarihlerde kutlanmaktadır.

Anneler Günü Nasıl Ortaya Çıktı

Anneler Günü kutlamaları 1908’de Anna Jarvis’in şimdi Uluslararası Anneler Günü Mabedi olan Batı Virginia’daki St. Andrews Metodist Kilisesi’nde annesi için bir anma töreni düzenlemesiyle başladı. Anna Jarvis, bir barış aktivisti olan ve Amerikan İç Savaşı’nın her iki tarafındaki askerlere bakan ve halk sağlığı sorunlarını ele almak için Anneler Günü çalışma kulüpleri oluşturan annesi Ann Reese Jarvis’in Anneler Günü’nü tanınmış bir tatil olarak anmak istedi.

Anneler Günü Mesajları

Anna Jarvis, bir annenin “sizin için dünyadaki herkesten daha fazlasını yapan kişi” olduğuna inandığı için annesini onurlandırmak istedi. Bu Anneler Günü’nde annenize duygularınızı ifade etmek istiyorsanız, sizi bu en iyi SMS, WhatsApp mesajları, alıntılar, dilekler ve Facebook durumu koleksiyonuyla sıraladık.

1. Büyürken, günlük hayatımızı bu kadar sorunsuz sürdürmek için ne kadar çok şey yaptığınızı fark ettiğimi sanmıyorum. Artık büyüdüğüme göre, bizim için yaptığın her şeye hayranlık duyuyorum ve sana daha çok hayranım. Çocukluğumu bu kadar özel kıldığınız için teşekkür ederim! Seni seviyorum anne! Anneler günün kutlu olsun!

2. Anne, gerçekten sen yanımda olmadan her günü nasıl geçireceğimi bilmiyorum. Bana böyle destekleyici bir anne ve çocuklarıma harika bir büyükanne olduğun için teşekkür ederim. Hepimiz seni çok seviyoruz! Anneler günün kutlu olsun!

3. Anneler Günün Kutlu Olsun Anne! Uzakta olsak da sen her zaman kalbimdesin. Seni seviyorum ve kelimelerin söyleyebileceğinden daha çok özlüyorum.

4. Kendi süper kahramanım ve hayatımın 1 numaralı problem çözücüsünün Anneler Günü kutlu olsun. İyi bir gün geçirmeni dilerim!

5. Kollarında, bizi tuttun. Çok az şey biliyorduk ama bize kalbimizde asla kaybolmayacak en büyük hazineyi verdin ve bu senin sevgin. Anneler günün kutlu olsun anne!

6. Anne, bu fırtınalı hayat denizinde benim çapam olduğun için teşekkür ederim. Seni seviyorum ve sensiz nerede olacağımı bilmiyorum. Anneler günün kutlu olsun! Bugün harika bir gün geçirin.

7. Annem olduğun için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bana her zaman inandığın ve her gün benim için çok şey yaptığın için teşekkür ederim. Harika bir Anneler Günü geçirin, şımartılmayı hak ediyorsunuz!

8. Annem olduğun için mutluyum çünkü başka birinin bana bu kadar uzun süre dayanabileceğinden emin değilim! Seni seviyorum anne.

9. Gülümsemeniz her gün parlıyor ve bir öncekinden daha iyi olmasını sağlıyor. Anneler günün kutlu olsun anne!

10. Senin kadar şefkatli, sevgi dolu bir anneye sahip olduğum için ne kadar şanslı ve özel olduğumu söylemenin zamanı geldi. Anneler gününüz kutlu olsun Anne!

Başa dön tuşu