Güncel

Ankara Büyükşehir’in ücretsiz parkur kursları sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Polis Mesleki Eğitim Merkezleri (POMEM), Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), Jandarma, Astsubay Eğitim Merkezi (MSÜ)’ne katılacak adaylara yönelik 31’inci dönemde başlattığı “Serbest Parkur Hazırlık Kursu” desteğini sürdürüyor. ASEM) ve Guard sınavları.

ANKARA (İGFA) – Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü ücretsiz sınava hazırlık kurslarına 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde 421 aday başvurdu. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Sporda Beden Yeterlilik Sınavı’na hazırlanan adaylar, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 6 ila 9 ay arası ücretsiz antrenmanlar sonucunda yüzde 95 başarı elde ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda, özellikle dar gelirli ailelerden gelen çocuklara meslek edinme konusunda rehberlik etmeye ve kariyer yapma konusunda destek olmaya devam ediyor.

Gençlik Daire Başkanlığı’nın ortak yürüttüğü Polis Mesleki Eğitim Merkezleri (POMEM), Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), Jandarma, Astsubay Eğitim Merkezi (ASEM) ve Bekçi sınavlarına ücretsiz katılacak adaylar için “Serbest Parkur Hazırlığı” başlatıldı Spor Hizmetleri ve Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı. kursa desteğini sürdürüyor.

Başa dön tuşu