Güncel

Anıtkabir çalışma saatleri 23 Nisan 2022 Anıtkabir bugün saat kaça kadar açık?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin 102. kuruluş yıldönümü nedeniyle birçok vatandaş Anıtkabir çalışma saatleri 2022! 23 Nisan Anıtkabir bugün kaça kadar açık sorusunun cevabını araştırıyor.

Anıtkabir bugün kaçta kapanıyor? Milyonlarca vatandaş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin 102. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Anıtkabir saat kaça kadar açık 23 Nisan’da sorusunun cevabı haber detayında.

Anıtkabir ziyaret saatleri… Anıtkabir saat kaça kadar açık? Anıtkabir ziyaret saatleri ve açılış kapanış zamanı, özellikle milli bayramlarda gündem oluyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yıl dönümünde Ulu Önder Atatürk anılıyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgi ve minnet duygusu ile Anıtkabir vatandaşlar tarafından da ziyaret edilecek.

Anıtkabir saat kaça kadar açık?

Anıtkabir yılın her günü yani 365 gün boyunca açık değildir. Farklı nedenler dolayısıyla bazı günlerde ziyaretçi kabul edilmemektedir. Bazı günlerde ise 24 saat boyunca ziyaretçi kabul edilir. Çalışma saatleri şu şekildedir;

Anıtkabir ziyaretçi saatleri : 09.00 (açılış) 16-17.00 (kapanış)

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin 102. açılış yıl dönümü törenlerle kutlanıyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla öğrenci ve öğretmenler ile Anıtkabir’i ziyaret etti. Yaklaşık iki yıldır Covid-19 önlemleri çerçevesinde öğrenciler olmadan gerçekleşen törenlere bu yıl yoğun öğrenci katılımı oldu.

Milli Eğitim Bakanı Özer’in ardından Anıtkabir’e gelen TBMM Başkanı Mustafa Şentop da Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Anıtkabir’de bugün düzenlenen 23 Nisan törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı.

Başa dön tuşu