Güncel

Alparslan Büyük Selçuklu Akça Hatun Ölecek Mi Tarihte Nasıl Ölüyor

Akça Hatun tarihte var mı? Alparslan’ın eşi Akça Hatun nasıl ölüyor?

Alparslan Büyük Selçuklu Akça Hatun Ölecek Mi Tarihte Nasıl Ölüyor? TRT 1 ekranlarının iddialı tarih dizisi Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin başrol oyuncusu Fahriye Evcen diziden ayrılıyor. Ayrılacağı birkaç hafta önce kesinleşen Fahriye Evcen dizide Akça Hatun’u canlandırıyor. Dizideki karakteri ölecek olan Fahriye Evcen’in hayranları bu duruma üzülmüştü. Peki Akça Hatun tarihte nasıl ölüyor? İşte merak edilen detaylar…

TRT 1 ekranlarında yayınlanan başrollerinde Barış Arduç ve Fahriye Evcen’in yer aldığı Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde şok bir ayrılık yaşanıyor. Dizide Akça Hatun’un ölüp ölmediği merak ediliyor. Tarihte nasıl öldüğü de araştırılan konular arasında yer aldı. Akça Hatun’u Fahriye Evcen canlandırıyor. Peki ünlü oyuncu diziden ayrıldı mı, ne zaman ayrılıyor? Dizinin 26. bölüm fragmanında Akça Hatun’un hançerlenme sahnesi izleyicinin nefesini kesti. Akça Hatun’un kendini hançerlediği sahne fazlasıyla dikkat çekti.

“Madem onlara karşı senin silahınım” deyip intihar ederek herkesi şaşırtan Akça Hatun tarihte nasıl öldü merak ediliyor. Alparslan’ın karşısında durmayı göze alamayan Akça Hatun canına kıyar. Akça Hatun öldü mü, yoksa ölmeyecek mi yeni bölümde belli olacak. Peki Akça Hatun gerçekte kim?

AKÇA HATUN TARİHTE NASIL ÖLDÜ?

Dizide Alparslan’ın eşini canlandıran Akça Hatun tarihte Alparslan’ın ilk eşidir. Doğduğu ve öldüğü tarih bilinmeyen Akça Hatun’dan sonra Alparslan Seferiye Hatun ile evlenir. Akça Hatun’dan çocuğu olmayan Alparslan’ın Seferiye Hatun ile evliliğinden 12 tane çocuğu olmuştur.

Fahriye Evcen’in diziden ayrılma sebebi olarak senaryo ve sözleşmenin bitmesi verildi. Ünlü oyuncu yapımla sözleşmesi bir sezon sürdüğü için diziden ayrıldı. Fakat senaryo tarihe göre uyarlandığında da Akça Hatun’un ölmesi gerekiyordu. Çünkü Alparslan’ın Seferiye Hatun ile evlendikten sonra çocukları dünyaya gelecektir.

35 yaşındaki ünlü oyuncu uzun süredir olmadığı ekranlara Alparslan Büyük Selçuklu dizisi ile dönmüştü. Dizide Barış Arduç ile başrol oynuyordu. Alparslan’ın eşine hayat veren Fahriye Evcen sezon sonunda diziden ayrılacağı haberleri ile sevenlerini üzmüştü. Burak Özçivit’in eşi olan Fahriye Evcen’in Karan adında bir oğlu var.

Başa dön tuşu