Güncel

Akne Nedir ve Nasıl Tedavi Ediliyor Ayrıntılar Haberimizde

Akne zararı bulunur mu? Akneler her ne olursa olsun parmak ile sıkılmaması gerekiyor. Bu durumun sebebi ise orası açık bir yara olduğundan dolayı oldukça kolay iltihaplanıp daha kötü gözükebilir.

Ergenlik çağına yeni giren ve ya bu çağın içerisinde olan genç bay ve bayanlarda kötü bir görünüm oluşturan yüz problemleri görünür. Genel olarak aşırı derecede kızarık olan sivilceye benzeyen iltihaplara akne ismi veriliyor. Ne yazık ki kadın erke olarak bu durumu ayırmamız pek mümkün değildir. Sorunun sebebinde hormonel rahatsızlıklarda yatabilir yanlış beslenme şeklide. Akne Nedir ve Nasıl Tedavi Ediliyor gelin inceleyelim.

Akne ne kadar sürer

Gençlerin neredeyse genelinde az ve ya çok bulunan bu sivilceler ergenlik ile birlikte mutlaka ortaya çıkmaktadır ve ergenliğin bitmesi ile de kendiliğinden yok olur. Buna yaklaşık 20 ile 25 yaşları arasında denilir. Ancak ergenlik çağından çoktan çıkmış olan bireylerde hamilelik gibi hormon değişikliği yapan durumlarda sivilce tekrar görülmektedir. Hormonların düzene girmesi ile de birlikte yok olur.

Akne zararı bulunur mu

Akneler her ne olursa olsun parmak ile sıkılmaması gerekiyor. Bu durumun sebebi ise orası açık bir yara olduğundan dolayı oldukça kolay iltihaplanıp daha kötü gözükebilir. Eğer ki, kişi yoğun sivilcelere sahipse ve düzenli olarak doktor kontrolünden geçiyorsa temizleyici ve de kurutucu merhemler kullanıyorsa endişelenecek herhangi bir durum olmayacaktır. Ancak bir akne ile uzun süre boyunca ilgilenilmezse yani akne orada çok uzun aylar boyu kalır da kurutulmaz ise yüzde derin bir iz kalmasına sebep olabilir. Yapılması gereken en iyi şey anti bakteriyel özelliğe sahip olan merhemler ile akne içerisindeki mikropları öldürerek kurutmak gerekmektedir.

Akne ve sivilce nasıl çabuk iyileşir

Akne ve ya sivilce tedavisinde beslenme seklinize dikkat etmek zorundasınız. Ufak tefek bir ayrıntı olsada dikkat etmeliyiz. Çok aşırı yağlı ya da baharatlı besinler, çekirdek ve benzeri kuru yemişler sivilce ve akne oluşumunu tetikler. Eğer ki, ergenlik çağındaki kişinin çilek ve ya domates gibi besinlere alerjisi varsa bunlardan kaçınmalıdır ve aksi taktirde akne oluşumunun önüne geçilemez.

Deniz, güneş ile kaplıca sularının cildi yenileyici etkisi olduğu bilinmektedir. Eğer ki, kişinin bunlardan yararlanma imkanı yok ise cildini sürekli temiz tutmalısınız. Sonrasından pH dengesine sahip sabunlar kullanılması gereke bilir. Bu yazımızda sizlere Akne Nedir ve Nasıl Tedavi Ediliyor hakkında bulunan bilgileri sizlere yönelttik. Sizlerin yapması gereken ise bu doğrultuda detaylara dikkat edip gerekli önemleri bir an önce almanız gerekiyor. ancak bu şekilde cildiniz güzel ve kusursuz olur.

Başa dön tuşu