Güncel

Akciğer Kanserine Yakalanan Billur Kalkavan’ın Acı Haberi

Akciğer Kanserine Yakalanan Billur Kalkavan’ın acı kaybı. 18 yıldır hayatında olan kedisini kaybetti

Hamdi Alkan’ın paylaşımı ile akciğer kanseri olduğu ortaya çıkan ünlü oyuncu Billur Kalkavan acı haberi böyle duyurdu. Ünlü oyuncunun morale en ihtiyacı olduğu zamanlar aldığı acı haberle yıkıldı. Eyvah Babam, Ihlamurlar Altında ve Acayip Hikayeler gibi dizilerle tanınan başarılı oyuncu Billur Kalkavan’ın akciğer kanserine yakalandığı kısa süre önce belli olmuştu. Kemoterapi gören ünlü oyuncu acı haberi sosyal medya hesabından duyurdu.

Sosyal medya hesabından yeni bir açıklamada bulunan ünlü oyuncu Kalkavan, hayatı hakkında acı haberi duyurdu. Başarılı oyunculuğuyla ile akıllara kazınan 59 yaşındaki Billur Kalkavan, bir süredir sağlık sorunlarıyla uğraşmakta. Tedavisini gözlerden uzak bir şekilde gören ünlü oyuncunun hastalığını Hamdi Alkan paylaştığı fotoğrafla duyurmuştu. Hamdi Alkan’ın izin alarak paylaştığı fotoğrafta Billur Kalkavan’ın kemoterapi yüzünden döküldüğü saçları görülmüştü.

Yakın arkadaşı Kalkavan’ı ziyaret ederek son halini paylaşmıştı ve açıklamasında “Billur Kalkavan’a acil şifalar diliyorum. Güzel yüreğin ve enerjin bu hastalığı yenecektir Billur’cuğum. Daima yanında olacağım” ifadelerine yer vermişti. Takipçileri ve sevenleri ise Billur Kalkavan’ın hastalığını öğrendikten sonra acil şifalar dilemişlerdi. Usta oyuncu Kalkavan, “Hamdi Alkan’ım ziyaretime geldi ve izin istedi ‘Paylaşabilir miyim?’ diye. Beni bu kadar sevdiğinizi bilmiyordum valla. Çok mutlu oldum, Allah sizden razı olsun. Ben fotoğrafı biraz düzelttim ama kusura bakmayın” açıklamalarına yer verdi.

Tüm bu olayların ardından Billur Kalkavan 18 yıldır yanında olan ve baktığı kedisi Korsan’ı kaybettiğini açıkladı. Billur Kalkavan kedisinin fotoğrafını paylaşmıştı. “18 yıldır bana hayat arkadaşlığı yapan Korsan’ımı 2 gün önce cennete uğurladım. Bunca zaman bunca kediye hizmet ettim, bu kadar efendi, yumuşak, sevecen bir kedi görmedim. Kediler şifacıdır derler, Korsan’ın sağlığı tam 1.5 sene önce bozulmaya başladı. Benim hastalığımın başladığı zamana denk geliyor ve benden birçok pisliği aldığını düşünüyorum. Sayesinde bu kadar kolay atlatıyorum. Ardında kalan 6 kedimiz ve kendi adımıza Korsan’ı hep minnetle anacağız. Acı çekmiyorum çünkü kedilerin ortalama ömrü 15 sene. Korsan sınırları zorladı ve 18 sene hayatta kalmayı başardı. Özleyeceğim o kadar. ” ifadelerine yer verdi.

Başa dön tuşu