Güncel

Ak Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar resti çekti

Ak Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, Gaziantep'teki orman işletme şefi olan Ümran Pınar'ın görevden alınmasıyla bir ilgisi olmadığını belirtti. Ümran Pınar, belediye başkanının kendisini Şamil Tayyar ile tehdit ettiğini söyledi. Şamil Tayyar bu iddiayı hatırlatarak, çocuğu üzerine yemin etsin diyerek konuşmanın bundan farklı olduğu takdirde MKYK üyeliğini ve siyaseti bırakacağına dair söylemlerde bulundu.

Şamil Tayyar Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile görevi değiştirilen İslahiye Orman Şefi Ümran Pınar’ı Başkan Vural’ın kendisi ile tehdit ettiğini belirtmiş ve bir anda kendisini tarafı olmadığı mevzunun ortasında bulduğunu belirtti. Olayı medyaya bu şekilde aktaran gazetecilerin de arayıp sormadığını dile getiren Tayyar, bildikleri cevabın işlerine gelmediğini aktardı. Ümran Pınar 14 Haziranda Şamil Tayyar’ı arayarak olayı anlattı ve ilçeden ayrılmak istediğini söyledi. Şamil Tayyar haklı Ümran Pınar’a haklı olduğunu düşünüyorsan sonuna kadar gitmesi gerektiğini ve kendisine kimsenin zarar veremeyeceğini söyledi.

Ümran Pınar yine de dilekçe vererek başka bir yere gidileceğini söyledi ve Tayyar’ın size nasıl yardım edebilirim sorularına cevap olarak doğuya gitmek istemediğini dile getirdi.

Şamil Tayyar başkanı arayarak benim girişimim olmadı cevabını aldı. Yine devamında orman bölge ve il müdürlerini arayarak başkanın bir talebi oldu mu sorusuna hayır cevabını aldı.

Ümran Pınar’ın niye görevden alındığını soran Tayyar kurum içi tasarruf cevabını aldı.

Başa dön tuşu