Güncel

Adalet’e bin yardımcı alınacak

Adalet Bakanlığı, ihtiyaçlara göre yazılı yarışmalı sınav ve mülakat yoluyla 800 ceza adaleti hakimi ve savcı yardımcısı, 9-5. sınıf kadroları için, 100 ceza adaleti hakimi ve savcı yardımcısı, hukuk mesleğinden 100 idari hakim yardımcısı alımına hazırlanıyor. bu yıl için belirlendi. Başvuruların 16 Kasım’a kadar yapılmasının ardından sınavlar ÖSYM tarafından 23-24 Aralık’ta yapılacak.

ANKARA (İGFA) – Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre, yazılı yarışmalı sınavlar ÖSYM tarafından 23 – 24 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında 4 oturumda gerçekleştirilecek.

Yazılı yarışma sınavları, Adana, Ankara Çankaya, Ankara Yenimahalle, Erzurum, İstanbul-1 (Kadıköy, Maltepe, Ataşehir) İstanbul-3 (Beyoğlu, Şişli, Beşiktaş, Kağıthane, Sarıyer), İzmir/1 (Karşıyaka, Bornova, Çiğli), Trabzon sınav merkezlerinde yapılacaktır.

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile Ortak Alan Bilgisi Testinin uygulanacağı sınavların ilk oturumu 23 Aralık’ta saat 10.15’te, Yargı Yetkisi Testinin uygulanacağı ikinci oturumu ise 23 Aralık’ta saat 10.15’te yapılacak. Adli Yetki Sınavı’na başvuran adaylar için 23 Aralık’ta saat 14.45’te yapılacak.

Adli Yargı Sınavı’na başvuran adaylar için Adli Yargı Avukatlığı Sınavı’nın uygulanacağı sınavın 3. oturumu 24 Aralık’ta saat 10.15’te, İdari Yargı Sınavı’na başvuran adaylar için ise 4. oturumu Adli Yargı Avukatlığı Sınavı’nda gerçekleştirilecek. İdari Yargı Testi uygulanacak, 24 Aralık’ta saat 14.45’te yapılacak. Yılında hayata geçirilecek.

Adaylar başvurularını 8 – 16 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet sitesi veya tercih edecekleri Başvuru Merkezi üzerinden yapacaklardır.

Söz konusu reklama erişmek için Tıklayabilirsiniz.

Başa dön tuşu