Güncel

58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda üçüncü gün

Alexey Lutsenko, Astana Takımı’ndan, 58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun genel ferdi klasman birinciliğini belkide etkileyen “Kraliçe” diye anılan 104.1 kilometrelik Fethiye-Fethiye (Babadağ) etabını 3 saat 34 dakika 17 saniye ile kazandı.

MUĞLA (İGFA) – Belkide genel ferdi klasman birinciliğini etkileyebilecek “Kraliçe” adlı 104.1 kilometrelik Fethiye-Fethiye (Babadağ) etabını, Alexey Lutsenko, Astana Takımı’ndan, 3 saat 34 dakika 17 saniye ile tamamladı.

Alexey Lutsenko, yarın Fethiye-Marmaris etabında Genel Ferdi Klasman birincisi olarak Turkuaz Mayo’yu giyecek.

Zorlu etaba 156 sporcu Fethiye’den start verildi.

Sporcular deniz seviyesinden 1950 metre yükseklik çıkacak ve 29 dereceden 12 dereceye kadar düşen bir sıcaklık düşüşü bekliyorlar.

Tırmanış etabı için uygun olan sporcular, ilk kilometrelerde toplu halde ilerleseler bile, hemen hünerlerini sergilemeye başladılar. Ancak ilk 8 km toplu geçildi.

BABADAĞ TIRMANIŞINI TARİHE GEÇTİ

Fethiye-Fethiye etabının Babadağ tırmanışı, UCI (Uluslararası Bisiklet Birliği) yol yarışında kullanılan en sert yokuş olarak tarihe geçti. Bu bilgiyede anlaşılacağı gibi, bisikletçiler bugün zorlu bir tırmanış etabını geride bıraktılar.

4. GÜN 165.3 KİLOMETRELİK FETHİYE-MARMARİS ETABI KOŞULACAK

58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun dördüncü günü olan 11 Ekim Çarşamba günü 165.3 kilometrelik Fethiye-Marmaris etabı yer alacak. Bisikletçileri yeniden zorlu ve engebeli bir parkur bekliyor.

Başa dön tuşu