Güncel

4,5 yıldır kayıp olan Galatasaray Kongre Üyesi Tekin Uğrulu’nun cesedi bulundu

4,5 yıldır kayıp olan Galatasaray'ın kongre üyesi Tekin Uğrulu'nun Pendik'te boş araziye gömülmüş cesedi ortaya çıktı. Cinayete kurban gittiği anlaşılan Tekin Uğrulu'nun eşi konuştu.

Olay geçtiğimiz günlerde Pendik’te ortaya çıktı. İddialara göre 44 yaşında 2 çocuk babası olan ve Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GSYİAD) üyesi olan Tekin Uğurlu, bundan yaklaşık 5 yıl önce çocukluk arkadaşı M.K ile alacak verecek meseleleri yüzünden aralarında tartışma çıktı.

Tartışmanın sonrasında Tekin Uğurlu parasını almak üzere çocukluk arkadaşı M.K’nın çağırdığı yere gitti. Tekin Uğrulu’nun görüldüğü son yer burası oldu ve bir daha kendisinden 5 yıl haber alınamadı. Geçtiğimiz günlerde polis ekipleri Pendik’te boş bir arazide erkek cesedi olduğuna dair bir ihbar aldı.

ÇOCUKLUK ARKADAŞI ÖLDÜRDÜ

İhbar üzerine harekete geçen cinayet büro amirliği ekipleri boş arazide gömülü halde bulunan ceset için kimlik testi yapabilmek üzere çalışmalar sonrasında cesetten alınan DNA örneği Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Yapılan incelemeler ve testler sonucunda cesedin 5 yıl önce ortadan kaybolan 44 yaşındaki 2 çocuk babası Tekin Uğrulu’ya ait olduğu ortaya çıktı.

Tekin Uğrulu’yu öldürdüğü öğrenilen husumetli olduğu çocukluk arkadaşı M.K ve katil zamlısına yardım eden eşi D.K, babası B.K ve annesi S.K polis tarafından yakalandı.

Tekin Uğrulu’nun ailesi yaşanan olaydan dolayı büyük acı içerisinde olduklarını ve olayın faillerinin hak ettikleri cezayı almalarını istediklerini ifade etti.

KATİL EVE GELDİ

Cinayetin ilk günü katilin eve geldiğini anlatan Uğurlu’nun eşi Özden Uğurlu, Melikşah’ın o gün evlerine geldiğini ve ailenin panik halde olduğunu gördükten sonra onları sakinleştirmeye çalışarak neden panik yaptıklarını sormuş ve kafasını dinlemek için ortadan kaybolduğu söylemlerinde bulunduğunu ve sonrasında gittiğini dile getirdi. O günden sonra kendilerini ne arayıp ne sorduğunu belirten Özden Uğurlu, Melikşah’a, bu işte bir parmağın varsa iki elim yakanda olsun ifadelerini kullandıktan sonra katil Melikşah K., Tekin’in onun kardeşi olduğunu ve ona nasıl zarar verebileceğini dile getirdi. Sonrasında Melihşak K.’nın Tekin Uğurlu’nun cesedini üç parçaya ayırdığı ve bu cinayeti gerçekleştirirken eşi, annesi ve babasının da ona yardım ettiği ortaya çıktı.

KATİLİN AVUKAT AĞABEYİNDEN PES DEDİRTEN SÖZLER

Tekin Uğrulu’nun yeğeni Salih Uğurlu, polis merkezinden çıkarken katilin avukat ağabeyinin, başını dik tut Haydar söylemlerine kulak şahidi oldu ve bu hareketin adelete sığmadığını dile getiriyor. Ayrıca muhabirlere yaptığı açıklamada katilin iki ismi olduğunu ve kardeşinin ona Haydar ismiyle seslendiğini ifâde ederek adalete güvendiklerini, katilin ve onunla birlikte olaya ortak olan herkesin hak ettikleri cezayı alacaklarına inandığını ifade ediyor.

Başa dön tuşu