Güncel

2022 KPSS lisans sınavı iptal edildi!

Geçen hafta yapılan KPSS sınavında yaşanan soru skandalından sonra, yeni ÖSYM Başkanı Ali Ersoy sınavın iptal edildiğini duyurdu.

31 Temmuz Pazar günü yapılan KPSS lisans sınavında yaşanan soru skandalından sonra ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alarak Devlet Denetleme Kuruluna sınav hakkında inceleme talimatı vererek Ankara’da soruşturma başlatmıştı. ÖSYM Başkanlığına yeni atanan Ali Ersoy, geçtiğimiz dakikalarda inceleme kararından çıkan KPSS lisans sınavının iptal olduğunu duyurdu.

31 Temmuz 2022 Pazar günü yapılan KPSS lisans oturumu iptal edilirken, 6 Ağustos, 7 Ağustos ve 14 Ağustos 2022 tarihlerindeki sınavların da ertelendiği alınan kararlar arasında.

İptal edilen sınavın yerine yapılan yeni sınav için katılımcılardan yeni bir sınav ücreti talep edilmeyecek. Alınan kararın tek hedefi tüm adayların gönül rahatlığıyla sınava girmesi ve katıldıkları sınavın sonucunda adaletinden emin oldukları bir sınav yapmaktır.

YENİ TAKVİM AÇIKLANACAK

Yeni KPSS takvimi 17 Eylül 2022 Cumartesi günü belli olacak ve en kısa sürede kamuoyuyla vatandaşa duyurulacaktır. Yeni ÖSYM Başkanı Ali Ersoy, ortaya çıkan karmaşa sonucunda sınava giren vatandaşların hevesini kırmamak, en ufak bir şüpheye mahal bırakmamak adına tüm tedbirleri üst seviyede alarak ÖSYM’nin milletin kalbindeki yerini güçlendirmek en büyük hedef olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu