Güncel

19 Mayıs Okullar Tatil Mi 19 Mayıs Resmi Tatil Mi?

19 Mayıs Okullar Tatil olacak mı? 19 Mayıs 2022 bankalar açık mı?

19 Mayıs Okullar Tatil Mi 19 Mayıs Resmi Tatil Mi? 19 Mayıs Perşembe günü okullar var mı sorusu öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor. Aynı zamanda üniversitelerin de tatil olup olmadığı merak ediliyor. 19 Mayıs’ta eğitimin devam edip etmeyeceği araştırmaları gündemden düşmüyor. Sadece eğitimde değil resmi ve özel kurumlarda da tatil olacak mı büyük bir merakla araştırılıyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda resmi tatil mi? İşte merak edilen detaylar…

19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkarak bir tarih yazmıştı. Mustafa Kemal Atatürk İtilaf Devletleri’nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı tarih ülkemiz tarafından her yıl Atatürk’ü anma Geçlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmaktadır. Tarihe geçen bugünü, Atatürk, Türk gençliğine armağan etmişti. Atatürk’ün gençliğe hediye ettiği bu bayram ülkemiz tarafından her yıl büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır.

Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 103. yılı olarak kutlanacak olan 19 Mayıs 2022 pandeminin ardından ilk kez bu kadar kalabalık törenlerle kutlanacak. Kurtuluş Savaşı’nı başlatan tarihi gün ile ilgili merak ettiklerinizi sizler için derledik. 19 Mayıs Perşembe gününe ait merak edilen detaylar…

19 MAYIS PERŞEMBE OKULLAR TATİL Mİ?

Bu sene perşembe günü yani hafta içine denk gelen 19 Mayıs resmi tatildir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı perşembe günü kutlanacak olup tüm okullar tatildir. Her sene olduğu gibi bu yıl da coşkuyla kutlanacak olan 19 Mayıs günü; okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversitelerde resmi tatil ilan edilmiştir.

19 MAYIS’TA BANKALAR AÇIK MI?

Resmi tatilin perşembe gününe denk gelmesinden dolayı bankalar açık mı sorusu araştırılan gündem konuları arasında yer aldı. Bankada işlem yapmak isteyen vatandaşlar, 18 Mayıs Çarşamba günü mesai bitimine kadar işlemlerini yapmaları gerekiyor çünkü 19 Mayıs’ta resmi tatil olması sebebi ile bankalar hizmet vermeyecektir. Yani 19 Mayıs Perşembe günü tüm bankalar resmi tatile girer. Vatandaşlar işlemlerini 20 Mayıs Cuma günü gerçekleştirebilecekler.

Başa dön tuşu