Güncel

16. yüzyılda Avrupa’da Türk buğdayı ve Türk tahılı olarak da bilinen hangisidir?

ATV ekranlarında Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla pazar akşamları yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında bu akşam 18 yaşındaki Robert Koleji öğrencisi, İdil Aybala Esmer’e sorulan 400 bin TL değerindeki soru ve cevabı merak ediliyor.

Milyoner sorusu: 16. yüzyılda Avrupa’da Türk buğdayı ve Türk tahılı olarak da bilinen hangisidir? cevabı nedir? ATV ekranlarında Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla pazar akşamları yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında bu akşam 18 yaşındaki Robert Koleji öğrencisi, İdil Aybala Esmer’e sorulan 400 bin TL değerindeki soru ve cevabı merak ediliyor.

İdil Aybala Esmer’in bu soruya da doğru yanıt vermesi heyecanın dozunu artırdı. Kenan İmirzalıoğlu, 400 bin TL’lik soruyu ilk kez lise öğrencisi İdil Aybala için sordu.

Kim Milyoner Olmak İster’in unutulmaz yarışmacıları arasına adını yazdıran İdil Aybaba Esmer, 11. soruyu görme başarısını yakaladı. İdil Aybaba Esmer 400 bin TL’lik soruya nasıl geldi? Hangi soruları doğru cevapladı?

16. yüzyılda Avrupa’da “Türk buğdayı” ve “Türk tahılı” olarak da bilinen hangisidir?

a- Mısır
b- Yulaf
c- Susam
d- Ay çekirdeği

Kim Milyoner Olmak İster’in genç yarışmacısı İdil Aybala bu soruya yanlış cevap vererek 400 bin TL kazanma şansına ulaşamadı. Başarılı yarışmacı Milyoner’de 30 bin TL ödül kazanırken 7’den 70’e tüm izleyenlerin takdirini kazandı. Kenan İmirzalıoğlu da yarışmacıyı yürekten tebrik ettiğini ifade etti.

milyoner.jpg

Milyoner’de bu akşam 18 yaşındaki lise öğrencisi Aybala Esmer damga vururken sorulara verdiği cevaplar ile birlikte yapmış olduğu açıklamalar ile sunucu Kenan İmirzalıoğlu’nun büyük beğenisini kazandı.

adsiz1.jpg

Milyoner Aybala kimdir, nereli?

aybala-esmer.jpg

Başa dön tuşu