Karakız (Yeniyer) Beldesine ‘Çok Amaçlı Salon’ yapılıyor

Spread the love

Önceki adı Karakız olan Yeniyer Beldesi’ ne çok amaçlı salon yapılıyor.

Karakız Belediye Başkanı Durmuş Erdal, 600 metrekarelik alanda yapımı devam eden salonun Karakız Beldesi ile çevredeki bir çok köyün büyük bir ihtiyacını gidereceğini söyledi.

Erdal, belde nüfusunun 2 binin altına düşmesi, bu nedenle “Yeniyer” adı altında Ahmetfakılı Beldesiyle birleşmesiyle belde nüfusunun arttığını, dolayısıyla da böyle bir salonun yapılmasının zorunlu hale geldiğini belirtti.

Erdal şunları kaydetti:

Beldemizde yaptırdığımız salonumuz, sadece buraya değil çevredeki köylere de hizmet verecektir. Önümüzdeki aylarda yapımı tamamlanacak olan salonumuzda, düğün, nişan törenlerinin yanı sıra, yemek organizasyonları, toplantılar yapılabilecek. Ayrıca okullarımızın düzenlediği gecelerde, Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde ve   buna benzer organizasyonlarda da kullanılabilecek.”

 

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu