ŞEMSİYELİ KALLEŞ

Ekleyen admin on Haz 30th, 2012 kategori : Yılmaz Hastürk. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Bugünleri de görecekmişiz. Ellerinde siyah şemsiyeler ile kandırılmış kalleşler hududu geçip topraklarımıza sızdılar. Termal kameralar ısıya ayarlı oldukları için fark edilmediler.  Daha da ötesi var. Hudut kaçakçısı gibi giyinip ağır silahlarını parçalar halinde katırlarla topraklarımıza taşıdılar. Hem de günlerce önce. İşin kolayını bulmuşlardı. Uludere’de yaşanan olaydan sonra işin özünü doğru dürüst bilmeyenler hep birlikte ordumuza saldırdıklarına göre ,hainlere gün doğmuştu. Hudut boyunda yaşayan ve geçimini kaçakçılıkla sağlayanlardan yardım gördükleri şüphesi son derece ilginç. Önce kaçakçı gibi davrandılar. Yükleri şeker ve mazot. İlgililer ya göremediler ,ya da görmek istemediler. Ne de olsa aşiret ve akrabalık bağı içinde oldukları kişiler vardı. Onların elbette nasihatlerine uyacaklardı. İşleri daha da kolaylaştı. Aralarında telsiz konuşması yapmayınca da iş bilgi ve direktif getirecek kuryelere kaldı.

2007 de 12 TEMİZ SÜT EMMİŞ VATAN EVLADINI    ŞEHİT ETTİKLERİ Dağlıca’a saldırdılar. Bu kez 8 TEMİZ SÜT EMMİŞ VATAN EVLADINI ŞEHİT VERDİK.

Bu güne nasıl geldik. Anımsamak gerek :

.AÇILIM dedik hainleri şımarttık.

.PKK ile OSLO’da pazarlığa oturduk.

.ORDUMUZU etkisiz hale getirmek için ileri geri konuştuk.

.SİYASİLERİMİZ şehit kanıyla politika yapmayı marifet sandılar.

.DAĞLICA’DA  yaşadıklarımızdan ders almayı bilemedik.

. HUDUT ÖTESİ HAREKATI durdurduk. Hava harekatlarını en az düzeye indirdik.

.KANDİL üzerindeki baskımızı azalttık.

.GENEL POLİTİKAMIZI yerli yersiz açıklayarak satılmışların ekmeğine yağ sürdük.

.İNSANSIZ HAVA ARAÇLARINDAN yeterince yararlanamadık !

.HAİNLERİN Meclis çatısı altına gönderdiği siyasi uzantıların küstah davranışlarına lüzumsuz  bir şekilde müsamaha gösterdik.Bunu DEMOKRASİNİN gereği gibi yorumladık.

.HAİNLERE yardım eden iç ve dış güçleri yeterince bu yardımdan vazgeçiremedik.

.KANDIRILMIŞ insanlarımız ile çaresiz  insanlarımızı ayırt edemedik.

.IRAKTA yer alan KÜRT YEREL YÖNETİMİNİ yeterince etki altına alıp, PKK’yı etkisizleştirmede beraberlik sağlayamadık.

.HAİNLERİN bu macerasına son verebilmek için tüm güçleri bir araya getirerek MİLLİ BİR POLİTİKA sağlamakta geciktik.

Peki, hainlerin taleplerini karşılamak için hiç bir şey yapmadık mı ? Elbette yaptık .

.MİT Başkanını görevlendirilerek OSLO’da hainlerle görüşme yapıldı.

.Okullarımızda KÜRT’çe seçmeli ders oldu.

.Öcalan’ın aldığı ömür boyu hapsi İmralı Adası yerine evinde çekmesi için Başbakan Yardımcısı tarafından yeşil ışık yakıldı.

.TRT ‘de Kürtçe yayın başladı. TRT 6 kanalı tümüyle Kürtçe yayınlara ayrıldı.

.Üniversitelerimizde Kürtçe kürsüler kuruldu.

.Kürtçe Mevlit okundu ,daha da ileriye giderek cami dışında Kürtçe  vaazlar verildi, ibadet edildi.

Kürtçe eğitim veren kurslar açıldı.

Kandilden dönenler için sınıra seyyar mahkeme götürdük ve onları kabul ettik. Onlar ise terörist kıyafetleri içinde bildiklerini okudular buna AÇILIM dedik.

.Öcalan’ın avukatları ile devamlı görüşüp eylem planı yapmasına uzun süre sabrettik.

.Ana Muhalefet Partisi CHP AKİL ADAMLAR BULMAK için yollara düştü.

.Yurt içinde ve dışında başkaldırıya yakın olan siyasi kadroların yaptıkları temas ve akıl almaz beyanlarını sabırla dinledik. Biz dinledikçe onlar taleplerini artırdı.

.Kendilerini gazeteci zanneden bazı zavallıların onlara açık ve gizli enformasyon yardımlarına göz yumduk.

.Bir çok vatan toprağında yaptıkları eylemlerde yandaşları yıktı, yaktı azami sabrı gösterdik.

.Yerel yönetimlerde ele geçirdikleri menzilleri kullandılar. Yeri geldi Kürtçe pankartlar açtılar.  Yeri geldi hayasızca konuştular. KCK adı altında Devleti güçsüzleştirmek için her türlü eyleme giriştiler. Yasalar gereği hukuk gerçeği ile baş başa kalınca her türlü tezvirata baş vurdular. Sabrettik.

.Başbakan Yardımcımız Arınç :’Dağlıca’ya saldıran PKK’lıların hem sayıları fazlaydı, hem silahlıydılar…’ dediler. Bilgi sahibi olduk.

Şimdi artık  anladık. Bu iş masum bir hak arayışı değil. Arkasında ve içinde olanları da biliyoruz. Bizden toprak istiyorlar. Vatanımızı bölmek istiyorlar. Kürtler elbette kardeşimiz. Kardeş olarak elbette talepleri olacak. Ağabey olarak bu  talepleri elbette karşılarız. VATAN TOPRAKLARI HEPİMİZİNDİR.TÜM KARDEŞLERİMİZ İLE BÖLÜŞÜRÜZ. Kandırılmış hainleri unutmamız mümkün değil. Onlar içinde yer var. BU TOPRAKLARIN altında da etkisiz hale getirerek yer veririz. Kısacası ,’Bu VATAN topraklarının üstü bizim, altı onların!

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu