BBP LİDERİ DOĞRU OLANI YAPTI DP VE DİĞERLERİ NE YAPTI

Ekleyen admin on Haz 25th, 2011 kategori : H. Ufuk Söylemez. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Parlamento dışındaki partilerden, ağır bir seçim yenilgisi alan BBP lideri, onurlu ve etik bir siyasal davranış göstererek görevinden istifasını açıkladı. Ardından da DSP lideri olağanüstü kongreye gideceklerini açıkladı

Öte yandan, bu ülkenin taşında toprağında hizmeti ve emeği olan Kırat da bu seçimlerde ağır bir hezimete uğradı maalesef.

Sebepleri, mazeretleri ne olursa olsun, tarihinde görülmemiş bir biçimde %1’in altına düşerek böylesi ağır bir tükenişi bu misyona gönül vermiş olanlar hak etmiyorlar elbette.

Kapatılan Refah, Fazilet benzeri partilerin militan ve önde gelenlerinin kurduğu, laiklik karşıtı odak olan AKP, merkez sağın ve demokrat merkezin partisi ve toplanma alanı olamaz, olmamalıdır.

DP lideri ve yönetimi, iyi niyetli de olsalar, başarılı olamadılar. Misyona sahip çıkıp toparlayamadılar. Şimdi yakışan koltuğa yapışmaları değil, misyonu ehil ellere ve gerçek sahiplerine devretmeleridir.

Sadece DP değil, yüzde birin altında oy alan DSP, Hepar, SP, Has parti vb. bütün partilerin ve yönetimlerinin de özeleştiri yapmaları olağanüstü kongreye gitmeleri ve bir kan değişimi gerçekleştirmelerinde yarar var.

Aksi durum, demokratik etikle de, siyasi ahlakla da baÄŸdaÅŸmaz.

Kalmakta ısrarcı olmaları partilerini iç çekişme ve kaosa sürükleyebilir ki, böyle bir durumu hiç kimse arzu etmez.

O taktirde, kitle partisi olmak yerine tabela partilerine dönüşebilirler.

BBP Liderini kutluyor, davranışının DP ve benzerlerinin başına olmasını temenni ediyoruz.

 

*SICAK PARAYA DEVAM, CARİ AÇIK İÇİN ZAM ÜSTÜNE

Seçimin ertesi günü 2011 Nisan ayına ait cari açık rakamları açıklandı.

4 aylık cari açık 29,6 milyar dolara çıktı. Geçen yılın aynı dönemine nazaran %113 gibi anormal bir artış söz konusu.

110 – 120 milyar dolar arasında gezinen sıcak parayla bile bu cari açığı finanse etmek kolay görülmüyor. Yapılacak iş ya gerçekçi kur (reel kur) uygulamasına geçmek, ya da halkın sırtına yeni zamları ve vergileri yüklemek olacaktır.

Tek başına yeniden iktidara gelen AKP’nin sıcak parayla ithalat ve borçlanmayla tüketim politikalarını değiştirmeyeceği ortada. O halde seçim sonrasına ötelenen zamlar ve vergi artışları yolda demektir.

Otomobil vergilerinden, tütün ve alkollü içeceklere kadar zam ve vergi sağanağına tutulabiliriz. Olsun yeter ki istikrar sürsün…

 

*Milli Kahraman Denktaş’a geçmiş olsun! –

 

Bağımsız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) kurucu Cumhurbaşkanı, Sn. Rauf Denktaş’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

Türklerin yaşayan efsanesi ve bir milli kahramanı olan Sn. Denktaş’a Anavatandan gönül dolusu sevgi ve sağlık dileklerimizi sunuyoruz.

Onun, milli duruşuna, Türk milletine olan sevgi ve sadakatına bu zor günlerde hepimizin ihtiyacı var.

Bir an önce iyileşerek, bağımsız KKTC’nin ve Türk milletinin onurlu duruşunun bayraklaşmış sembol ismi olmayı sürdürmesini diliyoruz.

Tüm Denktaş ailesi ve KKTC’li sevgili soydaşlarımıza da geçmiş olsun diyoruz.

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu