DİKKAT

Ekleyen admin on May 19th, 2012 kategori : Yılmaz Hastürk. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Umursamazlık özünde bir insanlık ayıbıdır.Olumsuzlukların kurutulamayan kaynağıdır.Boşu boşuna söylememişler.”Beni sokmayan yılan bin yaşasın”.Yılan bu,bir gün sokuverir.Kimi de sokacağı belli olmaz !

28 Şubat güncellenince arkası arkasına eski defterler açılmaya başlandı.Aman Allah’ım.Ne günler geçirmişiz de farkında olamamışız.Bir gerçek daha ortaya çıktı.28 Şubat ve sonrasından yalnızca askerler sorumlu olmamalı.Siyasiler ve bürokratlar büyük bir vebalin altında.Medyamız neler yapmamış.Gözümüzde büyüttüğümüz basın erbapları. Demokratik kurallar içinde oynanan nice oyunlar.

Bütün bunları dinlerken son derece tarafsız ve duyarlı davranmamız gerçeğini de unutmayalım.Geçmişte yanlış uygulamalar elbette olmuştur.Bu yanlışı günümüze taşımak için gayret gösterenleri de dikkatle takip etmek zorundayız.Öç pazarı kurulduğu zaman,bu pazarın yıkıntıları altında hepimiz kalırız.Gerçekler gün ışığına çıkarıldığı zaman, şüpheyi davet edecek kurgulardan kaçınmamız gerekir.

Tarihe yeni bilgiler düşmesi için ortaya çıkanların ideolojik bir kavga izlemi verecek beyanlardan kaçınmaları gerekir.Bu özen gösterilmez ise, karşılıklı suçlamalardan kurtulamayız.Siyasi arenada görüyoruz ki siyasilerimiz hitap şekilleri ile topluma kötü örnek olmaktalar !

HASAN HÜSEYİN CEYLAN

Hatırlayacaksınız.Hasan Hüseyin Ceylan bir dönemin önde gelen Milletvekillerinden idi.Yıllardır kamu oyu önüne çıkmıyordu.Medya kuruluşları ile yakınlığı bilinen ve siyasette tercihi malum olan bir siyaset adamı.

Bir televizyon kanalında iki kez izledim.Çok ciddi iddialarda bulundu.Kaynaklar gösterdi.

Geçmişin karanlık sayfalarını açtı.Yıllardır okuduklarımızın ve duyduklarımızın noksan ve yanlışlarını kendi bilgileri ile yeniden yapılandırdı.O malum BANKA HORTUMLAMALARINDA  bu ülkenin kaybının 500 Milyar Dolar olduğunu iddia etti.Oysa bu kayıp yıllardır 150-200 Milyar dolar olarak ifade ediliyordu.Dönemin Ekonomiden sorumlu ve  Refahyol döneminin Refah Partili Bakanı ciddi bir şekilde Doğruyol Bakanını suçladı.Gazetelerin manşetleri gün ışığına çıkarıldı.Hazırlanmış fakat yayınlanmamış o günün Başbakanı Merhum Erbakan’ın konuşmasının nasıl yayınlanmış gibi bir çok gazetede yer aldığı örnekleri ile ortaya kondu.Bütün bunlar olması gerekli davranışlar.Ancak çok ciddi bir noksanı var.Bağımsız yargıya intikal ettirilmemiş olması.Şimdi beklentim şudur.Ekranda ileri sürüldüğü gibi o günün siyasiler yargıya müracaat ederek o günlerde kendileri ve yakınlarında kaynağı belirtilenemeyen bir haksız zenginleşme olmuş mudur,bunu mal varlıklarını ortaya koyarak açıklamalıdırlar.Öte yandan bütün bunları açıklayan eski Milletvekili Sayın Hasan Hüseyin Ceylan elinde ki bilgilerle Cumhuriyet Savcılarına suç duyurusunda bulunmalıdır.Aksi halde “susan şeytan “konumuna düşecektir ! Bunu yapacak cesarete sahip olduğuna inanıyorum.

MERKEZ SAĞ VE SOLDA BOŞLUK DEVAM EDİYOR

Ana Muhalefet Partisi CHP her geçen gün kendi iç problemlerine gömülmek zorunda kalıyor.Üst yönetim içinde çözümleme imkanı bulunamayan iç çekişmeler iyice gün ışığına çıktı.Bu aç başta İstanbul olmak üzere bazı il teşkilatlarına intikal etti.Bu sosyal demokratlar açısından bir parti içi demokrasi arayışından öte kural dışılığı getirdi.Ankara İl Kongresi’ nde çarşaf liste kullanılamadı.Blok listenin Genel Merkezin tercihi olduğu yansıtıldı.Görüldü ki Yeni CHP‘nin eskisinden bir farkı yok.Genel Merkez daima haklı ve etkili !Bu yaklaşım iktidar partisini mutlu kılıyor.Hele bir de konu Kürt Sorunu ve mezhep kaygılarına aktarıldığı zaman Sayın Kılıçdaroğlu’ nun zorlukları artıyor.

Bazı çevreler geçtiğimiz günlerde yapılacak DP kongresinden çok şeyler umut ediyordu.Canlanırsa merkez sağdaki arayışa bir cevap olabilir diye umutlanıyorlardı.Ben bu umudu hiç hissetmedim.Çünkü kadrolar sat gün geçir yaklaşımı içinde idiler.Kaç senedir DP kadroları mallarını satarak günlerini geçiriyor.Bu günde farklı bir şey yapmaları mümkün görünmüyor.Trilyonlarla ifade edilen borçlar kapıda bekliyor.Seçimde alınan sonuç binde altı.Yüzde 2-3 olsa ne yazar.Son kongrede eski Genel Başkanlar farklı kadroları desteklemiş.Kazanan ekibi

bir eski genel başkanın desteklediği iddia ediliyor. Bu borçları ödemek için elbette yeni satışlar gündeme getirilecek.Şimdi buradan çağrıda bulunuyorum.Bari siz eskilerin yaptığı gibi gayri menkul satmayın. Satacağınız malın bir değer tespiti yapıp ilana çıkın.Etik davranın.Hiç olmazsa açık artırma usulü ile ve denetimli bir şekilde satın.Unutmayın o sattıklarınız hazineden alınan paralar ile yapıldı veya satın alındı.Bir nevi kamu malı.Aksi halde ciddi veballerle karşı karşıya kalınabilir.

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu